W jakich krajach można jeździć 125 ccm na kat. B?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego W jakich krajach można jeździć 125 ccm na kat. B?

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe olololo olololo 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #170737 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe keniol91
    keniol91
    Użytkownik

Proszę o pomoc Już powoli planuję przygodę życia i chciałbym znać Państwa w których mogę się poruszać 125cm na kat. B proszę o pomoc wiem że nie wolno we Francji i w Austri ale bardzo interesuje mnie luxemburg, Węgry, Słowenia, Portugalia, Belgia, Holandia, Grecja, Włochy, Malta, Cypr, Szwajcaria. Powiem że szukam na google ale coś mało jest inf na te tematy.

#170739 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe STANDER
    STANDER
    Użytkownik

Będzie można bodajże we Włoszech, Francji i Niemczech.

Pozdrawiam

YAMAHA X-MAX 125i 😉

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #170746 Odpowiedź
    keniol91
    Użytkownik

Tak tylko interesują mnie kraję przejazdowe gdyż . trip ma być do włoch, Grecji , Chorwacji lub nawet Portugali 🙂 ostatecznie wiem że z wlochy Genua wypłynę promem aby ominąć Francję 🙂

#170747 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe STANDER
    STANDER
    Użytkownik

Odeślę cię kolego Up do tego tematu 🙂
    http://www.skuterowo.com/forums/topic/opinie-bedzie-mozna-jezdzic-motocyklem-z-prawem-jazdy-kat-b/page/2

Życzę udanej podróży i mam nadzieję iż wszystko wypali jak powinno.

Pozdrawiam

YAMAHA X-MAX 125i 😉
    #170749 Odpowiedź
    keniol91
    Użytkownik

dzięki za info takze pozdrawiam.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #170772 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Evert
    Evert
    Użytkownik

Zajrzyj sobie do poniższego artykułu – na pierwszą kolumnę z prawej przy pozycjach A1 i A. Ktoś nawet nadgorliwie Polskę dopisał, ale ogólnie podane tam informacje są w miarę precyzyjne.

http://en.wikipedia.org/wiki/European_driving_licence

Może kiedyś sklecę na ten temat jakiś artykuł lub cykl artykułów, jeśli będę miał dość czasu i zapału. Generalnie największy raj uprawnień motocyklowych dla posiadaczy prawka B to Włochy i Hiszpania.
    Póki co pozdrawiam wszystkich wakacyjnie. 🙂

#171180 Odpowiedź
    keniol91
    Użytkownik

To rozumiem ze na słoweni w Szwajcari nie można jezdzić ? bo chciałbym odjechać do włoch skuterem to jaką trasę legalną byś proponował ? szukam czy mozna w inncyh krajach ale coś nie moge znaleść

#171210 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Evert
    Evert
    Użytkownik

W sumie pytałeś o to w innym temacie:

http://www.skuterowo.com/forums/topic/125-na-kategorie-b-prawa-jazdy-co-wybrac

Wszystkie kraje europejskie były wymienione wcześniej i niewiele tu można dodać – cudu się nie zdziała. Po prostu – nie wszędzie pojedziesz takim skuterem 125 na kat. B i nie masz prostej, łatwej drogi przez Europę. W USA pewnie byłoby inaczej, bo tam w większości stanów można jeździć 125-tką na zwykłym prawie jazdy. Najprostsza droga do Włoch wiodłaby przez Czechy, ale po drodze Austria, która wymaga szkolenia na 125 dla kat. B. Zatem lipa!

Pytałeś o Szwajcarię. Z tego, co wiem, było (nie wiem, czy nadal jest) podobnie jak w Austrii i Francji, czyli chcąc jeździć 125-tką trzeba było przejść ileś tam godzin kursu bez egzaminu. Plusem było jednak to, że otrzymywało się kategorię A1 prawa jazdy. Podobno w Węgrzech jest dodatkowy wpis do kat. B – kod B125.

Pozostaje zatem przefrunąć ze skuterem przez niewygodne kraje lub przetransportować go. 😉

#304168 Odpowiedź
    keniol91
    Użytkownik

Panowie doszły mnie słuchy ze na Węgrzech można juz 125 na B ? możecie to zweryfikować ? Pozdrawiam

#304174 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ma Węgrzech nie

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
Odpowiedz do: W jakich krajach można jeździć 125 ccm na kat. B?
Informacje o Tobie: