VP/XC 300 Versity slabo startuje

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #56208
    JacKO
    Użytkownik
    • 5
    • 26Postów:

    Yamaszka zony jak w temacie ma bardzo wolny start. Nie wiem czy ten typ tak ma, ale zaczyna mnie to wqr…c szczegolnie jak ja nim latam.
    Zaczalem to nazywac defiladowym ruszaniem.

    Ruszy, ale czuc ze mu ciezko, jakby go cos trzymalo, potem juz ok.

    50 2t, ktora latala poprzedni sezon startowala bardzo zacnie, ten musi osiagnac gdzies 15 – 20 km/h zeby jakos znosnie jechach. Od tej prędkości rozpędza się bardzo ladnie, osiągając książkowe 120- 130 km/h .
    Zeby ruszyc, musze mocno zakręcić manetką. najomy powiedzial zeby zajrzec do wariatora, drugi ze pasek napedowy może się slizgac.

    Mieliście może podobne zjawisko? Gdzie zajrzec, co poproawić, wymienić?

    #56209
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    Przegoń ją porządnie na maxa, jakieś 15km i zaraz wykręć świecę, po kolorze poznasz czy gaźnik wymaga regulacji.
    Ew.spróbuj na innej świecy.

    #56210
    JacKO
    Użytkownik
    • 5
    • 26Postów:

    proby swiecy byly dwie, i jest ok. Gaznik czyszczony i regulowany

    #56214
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0
    • 783Postów:

    zajrzyj do sprzęgła, sprężyny nie trzymają okładzin i dlatego łapie na niższych obrotach.

    #70476
    Eddie
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

    Witam,

    Zastanawiam sie nad kupnem Yamahy XC 300 Versity lub MBK Kilibre (z tego co wiem roznia sie miejscem produkcji, naklejkami i malowaniem). Pisze o tym w tym miejscu ponieważ w internecie ciezko jest znalezc jakiekolwiek opinie o tym skuterze, a przynajmniej (jak dla mnie) nie ma ich wytarczajaca wiele. JacKO, bylbym bardzo wdzieczny gdybys napisal mi co i jak z XC 300. Interesuje mnie:

    *jak z jego awaryjnoscia?;
    *jak z dostepnoscia czesci i ich kosztem?;
    *w ile przyspiesza do 100?;
    *jaki ma v-max?;
    *nadaje sie do miasta?

    Jestem studentem, bardzo nie lubie komunikacji miejskiej, mieszkam pod Warszawą, wiec tluke naprawde sporo kilometrow. Poszukuje skutera taniego w eksploatacji. Dotychczasowy MBK BWS (50) jest wolny i spala mi 4,5l. Zrobilem prawko i jakos ten skuter przypadl mi do gustu(na x-max’a nie mam kasy). Poza tym wydaje mi sie dosc waski i krotki, a jak wiadomo w Warszawie to duze atuty. Z gory dzieki. Pozadrawiam.

    #70480
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    Jacko sprawdz rolki i ich wage. Jesli chcesz bardzo fajne przyspieszenie nie tracac v-maxu to kup rolki dr.pulley ciut lzejsze od tych co masz 🙂 Oczysc caly wariator tez.
    Rolki moga bycc delikatnie zjechane juz

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button