Vivacity 100cc - chyba zalewa....

Witam
Mam problem z odpaleniem skutera, nie wiem do konca o co biega…
Mam nowy gaznik i jak krece rozrusznikiem i dam troche gazu to odpali, ale jak puszcze to od razu gasnie, wszystko podlaczone w gazniku, wezyki etc… Pisze to bo zaraz napisze cos innego jesli chodzi o wezyki :wink:
Jak odlacze wezyk od pompki paliwa gdzie zasysa powietrze przez gaznik zeby podac paliwo i sam zassam zeby paliwo polecialo to odpali, pochodzi z 10sek i zgasnie, tak jakby paliwo sie skonczylo, ale jak tylko ten wezyk podlacze to gasnie momentalnie… I teraz nie wiem dlaczego tyak sie dzieje, czy dlatego ze za malo powietrza czy moze za bardzo zasysa i daje za duzo paliwa, ale nie widac zeby lalo sie jak cholera, mi to wyglada tak jakby powietrze zostalo zablokowane i gasnie, ale to moze tylko tak wyglada, moze jednak daje za duzo paliwa i zalewa, ale dlaczego odpali jak wszystko jest podlaczone a musze dac gazu, to tak jakby za malo paliwa bylo, normalnie czarna magia, jestem juz tak zakrecony ze szok hehe Co do regulacji gaznika to cos tam krecilem, ale do konca nie wiem juz co i jak…
Z boku mam dwie srubki, jedna na sprzezynce podnosi przepustnice a druga z boku w srodku z wycieciem na plaski srubokret…
W gazniki gdzie jest komora plywaka sa tylko dwie dysze, srubki cokolwiek to jest,jedna duza na srodku druga mniejsza obok, w innych gaznikach sa czasem trzy, tutaj jednak tylko dwie…
Powoli trace nerwy, nie wiem juz czego szukac…
Do tego wymienilem:
Cewke, swiece, filtr paliwa, powietrza, dalem nowa pompke podcisnieniowa, gaznik z nowym ssaniem, wymienilem tez wal korbowy, lozyska na wale, cylinder, tlok, pierscienie i oczywiscie nowe uszczelki… Odpala, ma moc ale zaraz gasnie…
Jakies pomysly ???
Bede wdzieczny :slight_smile:

to nie jest pompka paliwa tylko zawór (kranik) sterowany podciśnieniem
podciśnienie uchyla membranke i paliwo płynie do gaźnika. Płynie ile wlezie i nie ma szansy żeby podał za dużo bo zatrzyma nadmiar zawór iglicowy w gaźniku

kompresje mierzyłes? zawór membranowy sprawny i bez prześwitów?