Vitality przyspieszanie i gaźnik

Witam, już kiedyś pisalem o tym, jednak teraz już jestem pewien jak wygląda cała sytuacja. Gdy odpale skuter na zimnym i czekam aż się rozgrzeje i aż wyłączy się ssanie to wtedy przyspieszenie nie jest zbyt dobre, wolno rusza itd. nawet koło na stopce censtralnej bardzo wolno się kręci. Gdy odpale i na ssaniu zaczne już powoli jechać to skuter super przyspiesza, rusza, nawet po ok 8 minutach jeżdzenia gdy ssanie już się wyłączyło. Kolo na stopce kręci się troche szybciej. Czemu tak jest?

Druga sprawa to czy czyścić gaźnik skoro skuter mam od roku a przebieg to 5200km? Czyścić teraz, czy poczekać i zrobić to po zimie?

Pozdrawiam

Kymco vitality 2t 5200km

Nikt nie wie? :/

Jaki kolor ma świeca ? no przy takim przebiegu należało by wyczyścić układ dolotowy od samego kranika po sam Gaznik i wszystkie filtry.

Świeca ma raczej dobry kolor, po regulacji gaźnika stara świeca z nagaru robiła się taka jak kawa z mlekiem, ale potem ją wymieniłem. Dokładniej to jutro bede mogł zobaczyć. Skuter był na przeglądach, miał czyszczony filtr powietrza, wymieniane oleje, jednak czy był czyszczony gaźnik itd to niestety nie wiem ;/. Dzwoniłem przed chwilą do serwisu i powwiedzieli, że na przeglądach robione było wszystko tak jak w ksiązce serwisowej. Gdy zapytałem się o czyszczenie gaźnika to powiedzieli, ze 200zł. Myślę, że to o wiele za dużo..

A czy da się jakoś poznać ze gaźnik jest do czyszczenia? Bo jak będzie trzeba to dam go do czyszczenia ale nie chce wydać kasy w błoto

wypowie sie ktoś? :)

Czy dobrze zrozumiałem servis chce za czyszczenie gaznika 200 zł ?
Jeśli tak to sie uśmiałem..
Czyszczenie gaznika kosztuje z wyregulowaniem 30 zł max.
za 200 zł to ty mozesz pół silnika wymienić
Czyszczenie gaznika jest bardzo proste znajdziesz poradnik w google.

Wyczyść gaźnik w 2t jest to wręcz banał niema zadnych mebranek i sprezynek, wiec wystarczy tylko wiedza jak poslugiwac sie kluczem i srubokrętem no i wyreguluj, w necie znajdziesz poradniki.

Nie grzeb w gaźniku jeśli nie masz wyraźnych oznak tego, że jest zasyfiony. 5000 to żaden przebieg, żeby trzeba było go myć.

No oznak niby nie ma.. a jakie są oznaki zasyfionego gaźnika?

Wie ktoś?

Haaalo