Vitality 50 v max znacznie zmalało

Witam. Po kupnie i pózniej odblokowaniu jego v max była nieco powyżej 75km/h. A teraz ledwo osiąga 65km/h. Mam go 3 lata, przejechane 5800km. Przeważnie jeżdżę 60km/h...
Co muszę wymienić zeby jego prędkość v max była jak dawaniej? I jaki koszt tego bedzie?

Dziwne, ledwo 6 tys km i tyle zwolnił.... Moja Vitalka do 20 tys licznikowe 75-80 leciała, potem prędkość spadała do jakiś 60 km/h przy 26 tys km.

Może dopompuj koła. U mnie okazało się, że z przodu było 1,5 atmosfery, a z tyłu 1,2. Teraz mam 2,5 w obu (tyle podaje producent) i zupełnie nie ten sam skuter.

To oczywiście tylko jedna z wielu możliwości...

Kisiu1981
Dzieki za informacje ile atmosfer sie dobija zawsze 3,5 nabijalem :D

Upuść powietrza bo masz dużo za dużo :-)

Co dzien musze dobijac bo opone mam przebita :D

Sprawdź filtr powietrza, może zasyfiony, mokry (przez te mgły jesienne) albo częściowo olejem do mieszanki zapaćkany.

Dopompowałem opony, nic nie dało. Wolnym czasem rozbiorę i sprawdzę filtr powietrza, rolki czy są dobre, i sprzęgło (ta sprężynę czy jest dobra) może to coś pomoże

Proponuję sprawdzić i ewentulnie wymienić pasek, bo w miarę upływu czasu wyciera się i przez to zwęża, a więc nie może wchodzić tak wysoko jak na początku. V-max przez to się oczywiście zmniejsza.

Gdy porównałem swój stary pasek z nowym to miał jakieś 1,5 - 2 mm różnicy i się nie dziwię, że wolniej jeździł.

Kisiu, ale on nie ma nawet 6000 przebiegu, nie ma szans żeby zajeździł już fabryczny pasek Kymco. Zwłaszcza, że napisał, że jeździ spokojnie.

dziś wyczyściłem filtr powietrza
pasek był w idealnym stanie, zadnych przetarc. Na forum czytałem że orginalna szerokość to 18mm lub 18,5mm a on miał 17,5mm
rolki zobaczyłem nie miały żadnych wcięć tylko je przetarłem i smarem miedzianym posmarowałem
i jedzie tyle samo,,, jechał 65km/h i teraz tyle też jedzie przyśpieszenie to samo
a zwarzyłem rolki. Mają po 8,5g

Prosze wszystkich o pomoc jestem zielony na tym forum :( Niewiem jak msiem zaklada temat ;( A wiec jade sobie Incą Street i przychamowuje hamulcem Bebowy z tyłu i zaczyna sam lapac i puszczas zatrzymalem sie chce ruszyc a tu trach patrze i skuter weszedl na full obroty chocby byl pasek zerwany . Z chodze z skutera nieda sie go poruszyc trzeba bylo uzyc duzo sily kolo lata na 5 cm w prawo w lewo gdy dam gaz to nakretka co jest przykrecone kolo sie kreci cala ta sruba na ktorej trzyma sie kolo kreci a kolo stoi w miejsu trzeba bylo mocno pchac zeby zaprowadzic ndo domu gdy myslalem ze nakretka sie odkkrecila to jak chce zakreci lub nawet odkrecic to wszystko w przekladni sie kreci POMOCY BŁAGAM PRosze jCT numer GG 6876701 lub odpiszcie tutaj prosze :(