Vespa ET4 125 – problem z odpaleniem po nocy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Vespa ET4 125 – problem z odpaleniem po nocy

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Ziomek Ziomek 1 lat, 4 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Ziomek
    Ziomek
    Użytkownik

Witam, jestem świeżo po zakupie Vespy 125 leader i również świeżo po lekkim ślizgu (kierowca wymusił 🙁 ). Po tym zdarzeniu skuter zaczął się dławić na niskich obrotach więc po kolei zrobiłem cały serwis, olej, świeca, filtr powietrza, wymyłem gaźnik i podregulowalem go według instrukcji. Od tej pory w ciągu dnia chodzi jak pszczółka ale problem jest rano, długo kręci zanim odpali a po odpaleniu dławi się i zostawia mokrą plamę benzyny pod spodem, chwilę pochodzi na przegazówce i po paru minutach jest już okej, wczoraj dokręciłem jeszcze śrubę od mieszanki ale dziś od rana znowu to samo. Dodam, że później jeżdżąc w ciągu dnia odpala od razu (również z kopa). Co może być przyczyną? Może jeszcze gaźnik źle wyregulowany albo gdzieś nieszczelny?

Ziomek
    Zdjęcie profilowe TiG3R999
    TiG3R999
    Użytkownik

sprawdzałeś jak działa ssanie?

TiG3REK

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Ziomek
    Ziomek
    Użytkownik

Nie sprawdzałem…w jaki sposób to zrobić? Przed upadkiem i czyszczeniem gaźnika nie było takich przypadłości, palił idealnie i wszystko działało

Ziomek
    Zdjęcie profilowe Padalec
    Padalec
    Użytkownik

Czekaj , czekaj „Ziomek” czy ja dobrze czytam : — ” zostawia mokrą plamę benzyny pod spodem ” (co nie jest normalne) a potem — „Co może być przyczyną? Może jeszcze gaźnik źle wyregulowany albo gdzieś nieszczelny?” (może przyczyną jest ten wyciek, nieszczelność ?) . Może by sprawdzić skąd się leje ? Może oddać na serwis ? (jak wiedza krótka)

Zdjęcie profilowe Ziomek
    Ziomek
    Użytkownik

Widzisz to nie do końca tak 🙂
    Jakby gdzieś był wyciek, to by leciało cały czas. Rano skuter był suchutki tylko jak odpalałem zaczęło lecieć paliwo ( prawdopodobniez przelewu). Później w ciągu dnia też nic nie ciekło. Wczoraj jeszcze raz wyregulowałem gaźnik, dziś z rana odpaliłem i póki co jest okej 🙂

Ziomek

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie