Vespa ET4 125 - problem z odpaleniem po nocy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Vespa ET4 125 - problem z odpaleniem po nocy

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Ziomek Ziomek 2 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #643910 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Ziomek
  Ziomek
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Witam, jestem świeżo po zakupie Vespy 125 leader i również świeżo po lekkim ślizgu (kierowca wymusił 🙁 ). Po tym zdarzeniu skuter zaczął się dławić na niskich obrotach więc po kolei zrobiłem cały serwis, olej, świeca, filtr powietrza, wymyłem gaźnik i podregulowalem go według instrukcji. Od tej pory w ciągu dnia chodzi jak pszczółka ale problem jest rano, długo kręci zanim odpali a po odpaleniu dławi się i zostawia mokrą plamę benzyny pod spodem, chwilę pochodzi na przegazówce i po paru minutach jest już okej, wczoraj dokręciłem jeszcze śrubę od mieszanki ale dziś od rana znowu to samo. Dodam, że później jeżdżąc w ciągu dnia odpala od razu (również z kopa). Co może być przyczyną? Może jeszcze gaźnik źle wyregulowany albo gdzieś nieszczelny?

  Ziomek
  #643914 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe TiG3R999
  TiG3R999
  Użytkownik
  • Postów: 90

  sprawdzałeś jak działa ssanie?

  TiG3REK
   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #643918 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Ziomek
  Ziomek
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Nie sprawdzałem…w jaki sposób to zrobić? Przed upadkiem i czyszczeniem gaźnika nie było takich przypadłości, palił idealnie i wszystko działało

  Ziomek
  #643925 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Padalec
  Padalec
  Użytkownik
  • Postów: 887

  Czekaj , czekaj „Ziomek” czy ja dobrze czytam : — ” zostawia mokrą plamę benzyny pod spodem ” (co nie jest normalne) a potem — „Co może być przyczyną? Może jeszcze gaźnik źle wyregulowany albo gdzieś nieszczelny?” (może przyczyną jest ten wyciek, nieszczelność ?) . Może by sprawdzić skąd się leje ? Może oddać na serwis ? (jak wiedza krótka)

  #643935 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Ziomek
  Ziomek
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Widzisz to nie do końca tak 🙂
  Jakby gdzieś był wyciek, to by leciało cały czas. Rano skuter był suchutki tylko jak odpalałem zaczęło lecieć paliwo ( prawdopodobniez przelewu). Później w ciągu dnia też nic nie ciekło. Wczoraj jeszcze raz wyregulowałem gaźnik, dziś z rana odpaliłem i póki co jest okej 🙂

  Ziomek
   
  Czytaj
  REKLAMA

  KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

  Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
Odpowiedz do: Vespa ET4 125 - problem z odpaleniem po nocy
Informacje o Tobie: