Używane skutery do 5000 zł który wybrać?

Witam, chciałbym kupic uzywany skuter do 5000 zł. Mam na oku pare fajnych modeli. Niestety jestem w kategorii skuterow malo obeznany, wiec prosze was o pomoc. To będzie mój pierwszy skuter
Peugeot speedfight 3 - http://otomoto.pl/peugeot-speedfight-speedfight-3-ideal-M3763476.html
Yamaha Jog - http://otomoto.pl/yamaha-jog-sr-aerox-neos-runner-katana-M3775317.html
Gilera Runner - http://otomoto.pl/gilera-runner-M3763264.html
Czy jakis z tych modeli jest wart uwagi
Jestem otwarty na inne propozycje ! :)

Najfajniejsza jest ta Gilera, Yog moim zdaniem za bardzo pstrokaty, a Peugeot jest składany w Chinach ;))

i co z tego ze speed jest skladany w chinach? jak silnik i inne czesci nie sa chinskie...

Lucek chinskie nie oznacza że złe. Skoro chinskie jak by było takie gówno to by nikt tego nie kupował.

Do tej ceny można znaleźć ładną Yamahę Aerox lub Aprilię SR

romet4t7x7 napisał:

i co z tego ze speed jest skladany w chinach? jak silnik i inne czesci nie sa chinskie...

Skąd to wiesz? Pracujesz w Peugeocie? Myślisz, że wszystkie pstryczki, kabelki i plastiki jadą tam z Francji? Nie rozśmieszaj mnie. Chodzi o to, że tną koszty, więc to prawdopodobnie nie będzie ta sama jakość co 1 i 2. Napisałem prawdopodobnie, gdyż liczy się kontrola jakości i jakość materiałów. Nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić, więc nie ma o czym dyskutować.

Quantumek napisał:

Lucek chinskie nie oznacza że złe. Skoro chinskie jak by było takie gówno to by nikt tego nie kupował.

Kupują ludzie, których nie stać na lepsze. U nas jeszcze na pierwszym miejscu jest cena, więc się sprzedaje.

Suzuki było produkowane w Japonii do 1996 roku i było dobre. Potem produkcję przeniesli do Węgier i jakość pojazdów dramatycznie spadła. Wiem, bo jeździłem Swiftem z 1990 roku, a obecnie mamy z 1999 i różnicę zauważyłem.

Ciekawe czy to samo się tyczy skuterów?

Kisiu to zależy czy stawiasz własną fabrykę czy zlecasz produkcje innym, jak kontrolujesz produkcje i jeszcze z milion szczegółów, które składają się na produkt końcowy.

Chińczycy w produkcji samochodów poszli do przodu znacznie, jednak i tak są w tyle za innymi. Mają takie same testy wytrzymałościowe co Europa... tyle, że wykonywane przy mniejszych prędkościach. Kopiują wszystko co się da w marny sposób, dlatego są synonimem tandety.

Z resztą produkcja w Chinach jest coraz droższa, w kolejce po kontrakty z zachodnimi koncernami stoją już kraje tzw. PC16. Dlatego Chiny będą musiały w końcu z gospodarki opartej o tanią siłę roboczą przejść do innowacji i jakości. Taką drogę przeszła kiedyś Japonia, teraz made in Japan to synonim innowacji i jakości właśnie.

Co z tego wyjdzie? Czas pokaże.

Co wy gadacie, z mojego Speed Fight'a 3 DS za 2,500€ czyli ponad 10000zl zrobilo sie gowno, dobrze ze na gwarancji byl. Nie bede pisal co dokladnie bo pisalem juz setki razy na marne, poniewaz ludzi i tak to nie obchodzi bo wybiora to co chca a nie to co inni im radza. Tak juz jest, i nie zmienisz tego.

SF3 wygląda na żywo jak gówno i jest właśnie tyle wart.

lucek71 napisał:

Myślisz, że wszystkie pstryczki, kabelki i plastiki jadą tam z Francji?

to takie duperele to moga byc nawet z Afryki.. Silnik nie jest chinski i to sie liczy.

romet4t7x7 napisał:

lucek71 napisał:

Myślisz, że wszystkie pstryczki, kabelki i plastiki jadą tam z Francji?

to takie duperele to moga byc nawet z Afryki.. Silnik nie jest chinski i to sie liczy.

Ja tam za 10 koła wolałbym kupić coś produkowanego w cywilizowanych warunkach, rozumiem jakby Peugeot zszedł z ceny, ale oni dale się nieźle cenią. Chłopak ma duży wybór - Yamaha, Honda, Aprilia, Gilera... już nawet bym wolał Kymco Super9 niż tego nowego Peugeota.

A tak na marginesie jak Ci padnie elektryka to ten silnik na wiele Ci się nie zda.

romet4t7x7 napisał:

lucek71 napisał:

Myślisz, że wszystkie pstryczki, kabelki i plastiki jadą tam z Francji?

to takie duperele to moga byc nawet z Afryki.. Silnik nie jest chinski i to sie liczy.

Przez takie "duperele" wymienilem wlacznik kieronkow i pare innych rzeczy, nakladka od stacyjki wyleciala a pod siedzieniem dekielek od ladowarki odpadl po 3 razie otwarcia. Wiec prosze cie, nawet takie "duperele" o ktorych mowisz dokladaja sie do tego skitera za 10000zl, 10 patoli za jakies gowienka to ja dziekuje.

to na przyszlosc bd wiedzial co kupowac. W sumie gdzie tutaj jest sens kupic Kibel za 10k? rozumiem za 4-5 ale 10? za tyle to ja auto sobie kupie

romet4t7x7 napisał:

to na przyszlosc bd wiedzial co kupowac. W sumie gdzie tutaj jest sens kupic Kibel za 10k? rozumiem za 4-5 ale 10? za tyle to ja auto sobie kupie

tyle kosztuje nowy markowiec. Paggio Vespa ponad 3000€ czyli ponad 12000zl a Jet Force 2013 tez

romet4t7x7 popatrz sobie na yamahy aorox trochę, do tej ceny Cię zadowoli.

W ogóle chcesz skuter 4T czy 2T ?

Jak chcesz to kup aeroxa chyba że chcesz nowy to kup rometa 700 za 3tys i masz 2 tys. na porządny tuning

Ja słyszałem coś o skuterach Peugeota, że ciężko wywalić immobiliser... Zresztą kumpla z pracy zapytam, bo ma takiego.

Ja słyszałem o słabych amortyzatorach przednich bo to jakby wahacz