Uszkodzony gwint wlewu przekładni – Toros El Diablo.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Uszkodzony gwint wlewu przekładni – Toros El Diablo.

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Czolg Czolg 6 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #128239
  Zdjęcie profilowe Czolg
  Czolg
  Użytkownik
  • Postów: 19

  Witam. Jestem posiadaczem skutera Toros el diablo. Dwa dni temu przy wymianie oleju przekładniowego zauważyłem, iż nie da rady dokręcić śruby wlewu do końca, po dojściu do końca kręci się swobodnie. Po odkręceniu zauważyłem opiłki metalu na śrubie, która sama w sobie jest cała. Wnioskuję z tego, iż ukręcił się gwint. No nic, dokręciłem na ile się dało, ale dzisiaj zauważyłem, że przez tą śrubę powoli wycieka olej. Teraz pytanie, co z tym zrobić? Znajomy radził mi sprawić sobie jakieś uszczelki, ale nawet nie mam pojęcia o jakie uszczelki pytać. I tak pół biedy, że to śruba wlewu a nie spustowa, ale jestem w kropce co z tym począć.

  #128244
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 3 102

  Jak chcesz to solidnie naprawić to proponuję nagwintować rozmiar większym gwintownikiem i większa śruba. Ewentulanie rozwiercić na płasko i wtedy gwintować. Śruba będzie jakieś 2 rozmiary większa wtedy.
  Jak chcesz byle jak, to wystarczy kołek z korka 🙂

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

  Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
  #128446
  Zdjęcie profilowe Czolg
  Czolg
  Użytkownik
  • Postów: 19

  No cóż, prędzej czy później chyba będę musiał to nagwintować na większy gwint. Na razie owinąłem śrubę taśmą teflonową jako tymczasowe rozwiązanie, dopóki nie będę miał możliwości tego porządnie naprawić.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie