Uszczelka filtra powietrza w Kymco Vitality

Czy w oryginalnym filtrze do Kymco ( Vitality i podobne ), jest taka cienka gumowa uszczelka pomiędzy tymi połówkami filtra po jego rozkręceniu ?

Zdaje mi się, że coś takiego kiedyś miałem ( taka cienka uszczelka, chyba z gumy, jakby wpuszczona w taki rowek ), a teraz jej nie widzę. Trochę nierówno mi pracuje na małych obrotach i podejrzewam, że to może jest przyczyną.

Jak ktoś pamięta czy taka uszczelka ma być, to proszę o napisanie. Jestem prawie pewny że tam taka istnieje.

Nie ma żadnej uszczelki,jedna połówka obudowy wchodzi w rowek drugiej.

Ok, dzięki.

Dokładnie tam nie ma żadnych uszczelek. Nierówne obroty to wina czegoś innego, może źle gaźnik jest wyregulowany.

Tak jak Madi napisał najlepiej podregulować gaźnik, powinno pomóc. Jakbyś miał z czymś problem to pytaj, ludzie tutaj postarają Ci się pomóc.

W moim poprzednim skuterze miałem taką cienką gumową uszczelkę miedzy pokrywą filtra powietrza ale w serwisie w czasie przeglądu pseudo-mechanik mi ją po prostu gdzieś zgubił i założył pokrywę bez tej uszczelki.Nie sądzę aby pokrywa bez uszczelki była szczelna,ja zastosowałem gumowy oring,a właściwie kilka oringów.W rowek jednej połówki filtra musisz wsadzić gumowy oring po uprzednim przecięciu oringa.Trzeba użyć kilka oringów w zależności jakiej średnicy oringiem dysponujesz.

Tu jest mowa konkretnie o Kymco Vitality. W innych skuterach może i jest w filtrze uszczelka ale w Vitality nie ma. Można dorobić ale po co ? Pokrywa jest szczelna przez to że wchodzi w rowek w puszce filtra.

W moim skuterze również pokrywa wchodziła w taki rowek i mimo to była uszczelka.