Uszczelka czy klej?

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #700107
  Muciek
  Uczestnik
  • Postów: 30

  Część wszystkim. Panowie czy w silniku 1pe40qmb pomiędzy karterami na przegrodzie wału stosuje się jakąś uszczelkę??, czy tylko masa uszczelniająca np. dirko ht taką dysponuje?. Pozdrawiam.

  #700213
  Szumek811
  Uczestnik
  • Postów: 1 001

  Na łączenie karterów (połówek silnika) stosuje się sylikon wysokotemperaturowy i to delikatną warstewkę

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #702045
  Muciek
  Uczestnik
  • Postów: 30

  Zwykły silikon przy długim kontakcie z benzyna wypłucze to warstewkę i będzie lewe powietrze, więc chyba pozostanę przy tej masie co wspomniałem.

  #702052
  Szumek811
  Uczestnik
  • Postów: 1 001

  Już kolejny post udowadniający twój brak wiedzy. Jak dla mnie możesz sobie to uszczelnić równie dobrze masą szamotową. Sylikon jest odporny na benzynę tyle, że po nałożeniu i złożeniu karterów trzeba poczekać aż wyschnie. Uszczelniłem w swoim życiu sylikonem reinza ok 30 silników i żaden nie łapał lewego powietrza. Kolego po za tym po co pytasz skoro wiesz lepiej. Radzę najpierw nauki teoretycznej a potem udzielanie złotych rad w postach. Pozdrawiam

  #702082
  Muciek
  Uczestnik
  • Postów: 30

  Nie napisałeś wcześniej jaki sylikon…być możliwe że czerwony wysokotemperaturowy za 2,50 do traktora. Sylikony reinz czy dirko są to sylikony wysokiej jakości, porównywalne do siebie.

  #702179
  Szumek811
  Uczestnik
  • Postów: 1 001

  Ale skład sylikonu reinz i sylikonu choćby technicoil z casto nie różnią się znacząco. Jedyna reakcja wyschniętego sylikonu na benzynę jest taka, że robi się śliski i delikatnie się odrywa (nadmiar) po czym się spala. A sylikonowi między połówkami mic się nie stanie, stosowałem różne sylikony od K2, przez sylikon z casto aż po reinz i nigdy nic nie łapało lewego powietrza. Trzeba umieć przygotować podłoże. Wyczyścić szczotką drucianą, odtłuścić nałożyć warstwę klepiąc jednym palcem tak aby prześwitywał metal i wszystko jest ok. Opinie, że taki sylikon się wypłukuje tworzą ludzie, którzy walą sylikonu jak zboża do worka i on wyłazi wszędzie albo tacy którzy nawet nie dają mu wyschnąć tylko składają i jeżdża, wtedy mogą się tworzyć przedmuchy

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button