Ustawienie pływaka

Jak mam pływak ustawić ?
Ja mam rozpoznać kiedy w dobrym momencie zamyka dopływ paliwa ?

Gaźnik to KEIHIN 24mm.

Pływaki ustawiało się w zabytkowych już Simsonach ;)

Pływak powinien zamykać dopływ paliwa przy kącie 15st. od pionu/poziomu. Znalazłem kiedyś takie info w serwisówce z sachs madass.

Grzesio85 napisał:

Pływak powinien zamykać dopływ paliwa przy kącie 15st. od pionu/poziomu. Znalazłem kiedyś takie info w serwisówce z sachs madass.

Wartości ustawienia pływaka/ów były zależne od rodzaju i typu konkretnego gaźnika. W gaźnikach skuterów, pływaki są plastikowe, bez możliwości regulacji poziomu paliwa.

Ale jest blaszka przy zaworku i nie mówcie, że nie ma żadnej regulacji.

Jeśli pływak jest plastikowy, to ta część stykająca się z zaworkiem, też powinna być plastikowa. Co innego z pływakami mosiężnymi, w tych była właśnie przylutowana blaszka, którą można było korygować poziom paliwa w komorze pływakowej.

Ja mam plastikowy pływak, ale jest kawałek stalowej blaszki, która steruje zaworkiem pływakowym. Tą blaszkę się wygina i w ten sposób się reguluje.

AraS napisał:

Ja mam plastikowy pływak, ale jest kawałek stalowej blaszki, która steruje zaworkiem pływakowym. Tą blaszkę się wygina i w ten sposób się reguluje.

w takim razie podpatrz na innym pływaku, jak wygięta jest ta blaszka i wygnij tak samo.

Tylko, że ja nie mam innego pływaka ..

Jeżeli naprawdę przewidziano w tym gaźniku regulację poziomu paliwa, a nie masz danych pomiarowych, musisz to robić metodą "prób i błędów", doginając lub odginając blaszkę, po czym wykonywać próby jazdy, obserwować wygląd świecy i odpowiednio korygować ustawienia. Chociaż szczerze wątpię w regulację pływaków w nowoczesnych gaźnikach.