Urząd skarbowy/Wyjazd za granicę

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Urząd skarbowy/Wyjazd za granicę

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe MroczneFlaki MroczneFlaki 1 lat, 7 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #625968
  Zdjęcie profilowe MroczneFlaki
  MroczneFlaki
  Użytkownik
  • Postów: 22

  Mam 2 pytania.
  1) Sprzedałem skuter uszkodzony za zawrotną cenę 300zł sprzedaż zgłosiłem do ubezpieczyciela, czy przy tak niskiej kowcie muszę mimo wszystko zgłaszać sprzedaż do urzędu skarbowego? Dodam że sprzęt kupiłem za 900zł i przy zakupie też niczego nie zgłaszałem bo nie musiałem, jak to jest w tym przypadku?
  2) W internecie krąży wiele map które pokazują gdzie można pojechać motocyklem na kat B za granicą, natomiast nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak to jest w przypadku motoroweru 50cm3? Dodam że mam kat B od 2 lat. Głównie zależy mi na Czechach i Austrii. Ja wiem że to 50ka wiec proszę nie pisać komentarzy odpuść sobie etc.
  Z góry dziękuje za odpowiedzi.

  #625971
  Zdjęcie profilowe Czaki
  Czaki
  Użytkownik
  • Postów: 361

  Kwoty do 1.000 zł są zwolnione z podatku !!! czy w tą czy w tamtą stronę. Wsiadasz i jedziesz na B możesz do 125cm jeździć. Nikt się Ciebie czepiał nie będzie. Poszukaj sobie co musisz mieć ze sobą czy przypadkiem nie będziesz musiał żarówek wozić ze sobą.

  #625973
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 16 195

  na B do 125 to sobie może jeździć u nas w kraju. Za granicą już niekoniecznie.

  ziuuummmm….
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka RSX 125

  Nowy RSX to 10.6 KM, agresywnie brzmiący wydech i dwa hamulce tarczowe. Do tego sportowy design, niezawodny silnik zasilany wtryskiem i dwa hamulce tarczowe. Nowy RSX jest świetnym sposobem na wkroczenie do świata prawdziwego motocyklizmu.
  #625977
  Zdjęcie profilowe Czaki
  Czaki
  Użytkownik
  • Postów: 361

  W krajach Unii Europejskiej, gdzie prawo wspólnotowe wyznacza dość jasne granice w kwestii uprawnień do kierowania pojazdami. Obowiązująca od stycznia 2013 r. dyrektywa nr 2006/126/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 2006 r. w sprawie praw jazdy, w art. 6 ust. 3 wyraźnie stanowi, jak daleko mogą sięgać uprawnienia kategorii B na motocykle:

  „W odniesieniu do kierowania pojazdami na własnym terytorium państwa członkowskie mogą przyznać następującą równoważność kategorii:

  a) prawo jazdy kategorii B uprawniające do kierowania motocyklami trzykołowymi uprawnia do kierowania motocyklami trzykołowymi o mocy ponad 15 kW, o ile posiadacz prawa jazdy kategorii B ma co najmniej 21 lat;

  b) prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania motocyklami kategorii A1.

  W związku z tym, że niniejszy ustęp zachowuje ważność tylko na terytoriach państw członkowskich, nie zamieszczają one na prawie jazdy adnotacji o uprawnieniach do kierowania tymi pojazdami.”

  Powyższy zapis można wyraźnie odczytać jako możliwość, a nie obowiązek wprowadzenia dodatkowych uprawnień w państwach członkowskich UE. Nie jest on zresztą nowością, lecz stanowi konsekwencję zapisów uprzednio obowiązującej Dyrektywy nr 91/439/EWG z dnia 29 lipca 1991 r. w sprawie praw jazdy (art. 3 ust. 2 oraz art. 5 ust. 3) oraz – na tym tle – rozwiązań już obowiązujących w niektórych krajach Unii Europejskiej (zwłaszcza Włoch i Hiszpanii).

  Każdy sobie rzepkę skrobie

  Poniżej przedstawiamy listę krajów europejskich (poza Polską) z podziałem na grupy, w których istnieją możliwości jazdy motocyklem na prawie jazdy kat. B.

  I. Państwa europejskie, w których można jeździć niektórymi rodzajami motocykli bez odbycia dodatkowych szkoleń:

  – Belgia,

  – Czechy,

  – Hiszpania,

  – Łotwa,

  – Portugalia,

  – Słowacja,

  – Włochy

  II. Państwa europejskie, w których można jeździć niektórymi rodzajami motocykli po odbyciu dodatkowego szkolenia:

  – Austria,

  – Francja,

  – Luksemburg,

  – Wielka Brytania.

  III. Państwa europejskie, gdzie w niektórych przypadkach posiadacze kat. B mogą otrzymać A1 „gratis” lub też zdobyć tego rodzaju uprawnienia po zaliczeniu uproszczonego kursu i egzaminu:

  – Niemcy,

  – Norwegia,

  – Szwajcaria,

  – Węgry.

  #625981
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 16 195

  no wiec sam widzisz że w niemczech nie może tak „z marszu” wcale, na litwie nie może wcale, na słowacje i czechy może ale tylko automatem, w belgii NIBY MOŻESZ ale jak masz prawko wydane w belgii min. 2 lata (a masz w PL)…itd – wiec to nie jest tak że „wsiadasz, jedziesz i nikt się nie czepia.

  ziuuummmm….
  #625996
  Zdjęcie profilowe MroczneFlaki
  MroczneFlaki
  Użytkownik
  • Postów: 22

  Ktoś napisał że kwoty do 1000zł są zwolnione z podatku no dobra ale to dotyczy kupna a ja sprzedalem i nie wiem czyja muszę zawiadamiać urząd skarbowy.
  Czemy mi piszecie gdzie mogę jeździć na 125kach bo mam kat B? Pomijam fakt że napisałem że mam tą kategorię 2 lata i aktualnie mam motorower. Więc zapytam jeszcze raz czy mogę mktorowerem 50ką pojechać do Czech i na słowację

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie