Urywa paski w skuterze 4T.

Witam mam skuter YIBEN YB50QT-3 wczoraj urwał mi się pasek napędowy założyłem nowy taki sam i skuter buczał rozpędził się do 30 km/h i po 1 km pasek strzelił i śmierdziało guma o co chodzi pomóżcie

Pasek firmy WM Motor?

nw jaki to pasek był szmelc za 25 zł nic na nim nie pisało tylko rozmiar

podasz link aukcji z jakiej go kupiłeś?

ja go w sklepie kupowałem nie na allegro

i nic na nim nie pisało typu BANDO VS. BELT ? Pytam o markę bo chce wykluczyć jakość paska, lub uszkodzony wariator/sprzęgło.

Uszkodzony korektor momentu obrotowego.

Niezależnie od producenta, pasek nie zerwie się po 1 kilometrze!

Obejrzyj dokładnie koła pasowe na wariatorze i sprzęgle. Czy nie są porysowane albo pokrzywione? Sprawdź czy koła pasowe w sprzęgle rozchodzą się płynnie. Dobrze dokręciłeś nakrętkę na wale? Zewnętrzna tarcza wariatora nie jest luźna?

nic tylko pisal rozmiar paska i koniec

wszystko dokladnie dokrecone a ten kolektor momentu obrotowego powinien plynie chodzic gdy sie nim porusza a ja wczoraj wlasnie sie patrzylem na to bo mi cos nie pasowalo zacinal sie i wgl jak nim obracalem

A to nie był przypadkiem dzwon sprzęgła co obracałeś?

http://img854.imageshack.us/img854/8117/9zjt.jpg tym co jest zaznaczone krecilem co chodzi w gore i w dol zacinalo sie

WITAM.ZAŁOZYŁEM CYLINDER 80CC I ROZRUSZNIK NIE MA SIŁY KRECIC PROSZE O POMOC

ziomek załóż sb swój temat i pisz na nim

o co ci chodzi ja w tym temacie sie ni odezwałem!!!!

To co na zdjęciu pewnie jest przyczyną. Też tak miałem, krzywo się schodziło i pasek odwracało. Kup nowe lub napraw tamto i po problemie. Tak pewnie jest zadra lub sprężyna krzywo ściska.

bartek92 napisał:

http://img854.imageshack.us/img854/8117/9zjt.jpg tym co jest zaznaczone krecilem co chodzi w gore i w dol zacinalo sie

To wewnętrzne koło pasowe to jest korektor momentu obrotowego. Rozbierz sprzęgło i sprawdź co konkretnie się zepsuło. Możliwe że trzeba wymienić kołki na których jest osadzony korektor, ewentualnie trzeba wymienić korektor.

Skoro korektor momentu jest zużyty to nic dziwnego że paski się zrywają.