Uprawnienia na skuter 50cm w Polsce 2016 rok !!!

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #302294 Reply
    daniel0703
    Użytkownik
    • 1

Witam, jestem daniel mam 18 🙂
    I zastanawiam się nad skuterem lub jakimś innym motorkiem oczywiście do pojemności 50cm.
    Mam parę pytań odnoście karty czy jest potrzebna jeśli mam 18 lat skończone w marcu tego roku.

– Czy mogę śmigać na dowód osobisty chce się upewnić bo z tego co wyczytałem to tak jęśli skończyłem 18 przed 2013 czyli ja nie mogę ;/
    Ale pytanie brzmi czy mogę smigać na karte rowerowa skuterem do pojemności 50 czy trzeba robić kartę motorowerowa?
    Z góry dzieki za odpowiedz pozdro !!

#302301 Reply
    Luby
    Uczestnik
    • 8

Trzeba AM robić

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

#302302 Reply
    Luby
    Uczestnik
    • 8

Ale jak masz 18 lat nie się nie opłaca

#302303 Reply
    eadem
    Uczestnik
    • 11

Na dowód osobisty bez jakiegokolwiek prawa jazdy, mogą jeździć (wg starych zasad) osoby które w dniu wejścia nowelizacji (styczeń 2013 lub jakoś tak) miały ukończony 18 rok życia. W twoim wypadku obowiązują już nowe zasady czyli na chwilę obecną nie masz uprawnień do niczego od motoroweru wzwyż. Skoro masz 18 lat możesz zrobić kategorie: B i A2. Kategorię AM czyli na motorower lepiej sobie już odpuści bo masz wiek który pozwala ci robić wcześniej wspomniane kategorie. A zarówno B i A2 „zawierają” w sobie uprawnienia AM. Szczegóły dotyczące warunków i zakresów poszczególnych kategorii masz np. tu
    http://serwer1442727.home.pl/wordwaw/egzaminy/kategorie-prawa-jazdy

#303574 Reply
    nasty666
    Użytkownik
    • 4

Teraz na nowych przepisach to lipa tak jeździć, kiedyś to pewnie kazali by tylko prowadzić skuter do domu, teraz od razu 300 wlepiają.

#303576 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

nasty666 napisał:

Teraz na nowych przepisach to lipa tak jeździć, kiedyś to pewnie kazali by tylko prowadzić skuter do domu, teraz od razu 300 wlepiają.

Kiedyś też wlepiali.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Uprawnienia na skuter 50cm w Polsce 2016 rok !!!
Twoje informacje:

Back to top button