Uprawnienia na skuter 50cm w Polsce 2016 rok !!!

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Uprawnienia na skuter 50cm w Polsce 2016 rok !!!

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 3 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe daniel0703
    daniel0703
    Użytkownik

Witam, jestem daniel mam 18 🙂
    I zastanawiam się nad skuterem lub jakimś innym motorkiem oczywiście do pojemności 50cm.
    Mam parę pytań odnoście karty czy jest potrzebna jeśli mam 18 lat skończone w marcu tego roku.

– Czy mogę śmigać na dowód osobisty chce się upewnić bo z tego co wyczytałem to tak jęśli skończyłem 18 przed 2013 czyli ja nie mogę ;/
    Ale pytanie brzmi czy mogę smigać na karte rowerowa skuterem do pojemności 50 czy trzeba robić kartę motorowerowa?
    Z góry dzieki za odpowiedz pozdro !!

Zdjęcie profilowe Luby
    Luby
    Użytkownik

Trzeba AM robić

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.
    Zdjęcie profilowe Luby
    Luby
    Użytkownik

Ale jak masz 18 lat nie się nie opłaca

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Na dowód osobisty bez jakiegokolwiek prawa jazdy, mogą jeździć (wg starych zasad) osoby które w dniu wejścia nowelizacji (styczeń 2013 lub jakoś tak) miały ukończony 18 rok życia. W twoim wypadku obowiązują już nowe zasady czyli na chwilę obecną nie masz uprawnień do niczego od motoroweru wzwyż. Skoro masz 18 lat możesz zrobić kategorie: B i A2. Kategorię AM czyli na motorower lepiej sobie już odpuści bo masz wiek który pozwala ci robić wcześniej wspomniane kategorie. A zarówno B i A2 „zawierają” w sobie uprawnienia AM. Szczegóły dotyczące warunków i zakresów poszczególnych kategorii masz np. tu
    http://serwer1442727.home.pl/wordwaw/egzaminy/kategorie-prawa-jazdy

Zdjęcie profilowe nasty666
    nasty666
    Użytkownik

Teraz na nowych przepisach to lipa tak jeździć, kiedyś to pewnie kazali by tylko prowadzić skuter do domu, teraz od razu 300 wlepiają.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nasty666 napisał:

Teraz na nowych przepisach to lipa tak jeździć, kiedyś to pewnie kazali by tylko prowadzić skuter do domu, teraz od razu 300 wlepiają.

Kiedyś też wlepiali.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie