Uprawnienia AM- wątpliwości

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy Uprawnienia AM- wątpliwości

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Evert Evert 4 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #307981 Odpowiedź

  Karol Tworkowski
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Czy w przypadku gdy kategorię AM robiłem na pojeździe z automatyczną skrzynią biegów mogę się poruszać motorowerem z manualną skrzynią biegów?
  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  #307986 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 462

  tak

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #308024 Odpowiedź

  ZipperTriadder
  Użytkownik
  • Postów: 12

  nie nie bedzie można to jest tak jak z autami, (b) jeżeli zrobisz na automat to bedziesz mógł poruszać sie tylko automatem, ale jeżeli zrobisz na manualu będziesz mógł poruszać się i automatem i manualem.

  #308031 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 462

  bzdura, chyba że dostaniesz wpis 78 – wtedy prawda

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #308051 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Evert
  Evert
  Użytkownik
  • Postów: 239

  Nie tyle ważne jest, na czym się uczy, ale na jakim pojeździe się zdaje egzamin praktyczny w WORD. Jeśli będzie to np. skuter, to na bank otrzymamy kod ograniczający 78 i o manualach można będzie zapomnieć. Info poniżej:

  „Należy pamiętać, że jeżeli egzamin zostanie przeprowadzony pojazdem z automatyczną skrzynią biegów, to informacja o tym fakcie będzie uwidoczniona w wydanym dokumencie Prawa Jazdy. Kod ograniczenia – 78 – wyłączenie pojazdy z automatyczną skrzynią biegów.”

  „Przypominamy, że informacja o egzaminie prowadzonym za pomocą pojazdu z automatyczną skrzynią biegów będzie uwidoczniona w wydanym dokumencie Prawa Jazdy. Kod ograniczenia – 78 – wyłączenie pojazdy z automatyczną skrzynią biegów.”

  http://www.word.waw.pl/egzaminy/kategorie-prawa-jazdy/kat-am

  Co jest istotne, „pojazd z automatyczną skrzynią biegów” to taki, w którym nie występuje pedał lub ręczna dźwignia sprzęgła. A więc z kodem 78 można jeździć również na półautomatach (np. Kymco Nexxon).

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
Odpowiedz do: Uprawnienia AM- wątpliwości
Informacje o Tobie: