Uprawnienia AM- wątpliwości

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #307981
  Karol Tworkowski
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Czy w przypadku gdy kategorię AM robiłem na pojeździe z automatyczną skrzynią biegów mogę się poruszać motorowerem z manualną skrzynią biegów?
  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  #307986
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 892

  tak

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #308024
  ZipperTriadder
  Uczestnik
  • Postów: 12

  nie nie bedzie można to jest tak jak z autami, (b) jeżeli zrobisz na automat to bedziesz mógł poruszać sie tylko automatem, ale jeżeli zrobisz na manualu będziesz mógł poruszać się i automatem i manualem.

  #308031
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 892

  bzdura, chyba że dostaniesz wpis 78 – wtedy prawda

  #308051
  Evert
  Uczestnik
  • Postów: 239

  Nie tyle ważne jest, na czym się uczy, ale na jakim pojeździe się zdaje egzamin praktyczny w WORD. Jeśli będzie to np. skuter, to na bank otrzymamy kod ograniczający 78 i o manualach można będzie zapomnieć. Info poniżej:

  „Należy pamiętać, że jeżeli egzamin zostanie przeprowadzony pojazdem z automatyczną skrzynią biegów, to informacja o tym fakcie będzie uwidoczniona w wydanym dokumencie Prawa Jazdy. Kod ograniczenia – 78 – wyłączenie pojazdy z automatyczną skrzynią biegów.”

  http://www.word.bielsko.pl/?page_id=58

  „Przypominamy, że informacja o egzaminie prowadzonym za pomocą pojazdu z automatyczną skrzynią biegów będzie uwidoczniona w wydanym dokumencie Prawa Jazdy. Kod ograniczenia – 78 – wyłączenie pojazdy z automatyczną skrzynią biegów.”

  http://www.word.waw.pl/egzaminy/kategorie-prawa-jazdy/kat-am

  Co jest istotne, „pojazd z automatyczną skrzynią biegów” to taki, w którym nie występuje pedał lub ręczna dźwignia sprzęgła. A więc z kodem 78 można jeździć również na półautomatach (np. Kymco Nexxon).

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button