Uprawnienia AM- wątpliwości

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy Uprawnienia AM- wątpliwości

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Evert Evert 3 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #307981

  Karol Tworkowski
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Czy w przypadku gdy kategorię AM robiłem na pojeździe z automatyczną skrzynią biegów mogę się poruszać motorowerem z manualną skrzynią biegów?
  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  #307986
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 18 689

  tak

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

  Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
  #308024

  ZipperTriadder
  Użytkownik
  • Postów: 12

  nie nie bedzie można to jest tak jak z autami, (b) jeżeli zrobisz na automat to bedziesz mógł poruszać sie tylko automatem, ale jeżeli zrobisz na manualu będziesz mógł poruszać się i automatem i manualem.

  #308031
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 18 689

  bzdura, chyba że dostaniesz wpis 78 – wtedy prawda

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #308051
  Zdjęcie profilowe Evert
  Evert
  Użytkownik
  • Postów: 239

  Nie tyle ważne jest, na czym się uczy, ale na jakim pojeździe się zdaje egzamin praktyczny w WORD. Jeśli będzie to np. skuter, to na bank otrzymamy kod ograniczający 78 i o manualach można będzie zapomnieć. Info poniżej:

  „Należy pamiętać, że jeżeli egzamin zostanie przeprowadzony pojazdem z automatyczną skrzynią biegów, to informacja o tym fakcie będzie uwidoczniona w wydanym dokumencie Prawa Jazdy. Kod ograniczenia – 78 – wyłączenie pojazdy z automatyczną skrzynią biegów.”

  „Przypominamy, że informacja o egzaminie prowadzonym za pomocą pojazdu z automatyczną skrzynią biegów będzie uwidoczniona w wydanym dokumencie Prawa Jazdy. Kod ograniczenia – 78 – wyłączenie pojazdy z automatyczną skrzynią biegów.”

  http://www.word.waw.pl/egzaminy/kategorie-prawa-jazdy/kat-am

  Co jest istotne, „pojazd z automatyczną skrzynią biegów” to taki, w którym nie występuje pedał lub ręczna dźwignia sprzęgła. A więc z kodem 78 można jeździć również na półautomatach (np. Kymco Nexxon).

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

  Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie