Umycie skutera na myjce ciśnieniowej

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Maciek
    Gość

Cześć.

Chłopaki dziś nie zabłysnąłem inteligencją a raczej błysnąłem jej brakiem.

Skuter jeździł super, chciałem umyć go na myjni samoobsługowej pod ciśnieniem no to go umyłem..

Jaki z tego morał ano taki, że skuter męczyłem z kopniaka przez 2 godziny i nie chciał odpalać, jeśli odpalał to tylko na chwilkę i gasł i tak dziesiąt razy, obroty po odpaleniu zaledwie 1000-1500 obrotów popyrkotał 5 sekund i gasł i tak cały czas, kiedy już minęło 1,5 godz to potrafił odpalić pogazowałem nim ze 6 sekund obrotów było jakieśc 5-7 tyś ale miał jakieś dziwne drgania i znów zgasł..

Po jakiś 30 minutach odpalił, i chodził obroty były 2 tyś, udało mi się jakoś dojechać do domu pare km ale objaw był następujący, rozpędzając go do odpowiedniej prędkości a następnie puszczając gaz to podczas puszczenia w ogóle nie słyszałem pracy silnika dopiero po chwili, i przerywał a jak jechałem wolno czyli jakieś 25-30 km /h to było ok..

Elektryka jest w porządku.

Doradźcie mi co to może być.. Zobaczę co będzie rano jak pójdę na parking..

Wombat
    Moderator

nie bardzo wiemy jaki to skuter wiec nie wymyslimy co mogłęs zalać.
    ale zakładając że to chińczyk chłodzony powietrzem to np. ja zakładam że nalałeś we wlot do wentylatora i utopiłeś magneto.

Mój po takiej akcji sechł 2 dni w upale na słońcu.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Szumek811
    Uczestnik

A ja wróże, że gdzieś masz nieszczelność gaźnika (połączenie linki gazu z gaźnikiem) i nalała Ci się woda. Miewałem tak po deszczu a w gaźniku biała maź od wody oleju i benzyny. Wstaw go do pomieszczenia ogrzewanego na 3-5 dni i wróci do żywych

Maciek
    Gość

Skuter chińczyk romet 2T.

Ja lałem wodą gdzie się dało i jak się dało..

Nie oszczędzałem go na myjni niestety.. 🙁

Maciek
    Gość

Spuściłem dziś nawet benzynę z baku bo pomyślałem sobie, że mogła się i w baku woda znaleźć..

Maciek
    Gość

Niestety nie posiadam takiego pomieszczenia, skuter mam na parkingu strzeżonym pod wiatą ( nie zamykaną)

Wczoraj się to stało w południe, dziś rano próbowałem go odpalić i było tak samo :/ 🙁

Jaki człowiek jest czasami głupi..

Maciek
    Gość

Chińczyk 2 T, chłodzony powietrzem.

Szumek811
    Uczestnik

Musi obeschnąć. Chyba, że woda w gaźniku to wtedy musisz wyczyścić bo woda się stamtąd sama nie wydostanie

Maciek
    Gość

To troche lipa, bo ja zielony jestem w temacie i nie tykam się takich rzeczy. Pozostanie mechanik..

Maciek
    Gość

Winny był gaźnik tylko i wyłącznie.

Szumek811
    Uczestnik

Miałem dokładnie to samo, zalewała mi woda gaźnik po deszczu bo błotnika nie miałem 😀

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button