Uchodzi mi powietrze z tylnej opony..

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Uchodzi mi powietrze z tylnej opony..

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe snajper061 snajper061 5 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe oloj
    oloj
    Użytkownik

Cześć 🙂
    Tak jak w temacie od nowości w moim retro 7 uchodzi z tyłu powietrze i po 1,5 tyg czuć już ubytek. Ja lubię jeździć na twardych oponach bo skuter jednak lepiej przyspiesza i jest bardziej przewidywalny. Macie na to jakiś sposób. Proszę tylko nie piszcie żeby zmienił oponę bo wiem że jest to przypadłość wielu skuterów od nowości.
    Pozdrawiam i LwG.

Zdjęcie profilowe Damork
    Damork
    Użytkownik

We wszystkim co ma pompowane opony powietrze prędzej lub wolniej uchodzi, wpływ na to maja różne czynniki. Prawidłowe ciśnienie w oponach ma przede wszystkim wpływ na bezpieczeństwo i spalanie skutera. Po tych 1,5 tygodnia mocno Ci spada? W każdym pojeździe warto sprawdzać ciśnienie i dopompowywać w razie potrzeby, jeśli powietrze schodzi za szybko, może to być wina kiepsko dokręconej/kiepskiej jakości maszynki w wentylu, słabej jakości gumy w oponie (tak, posiada mikropory i nie jest idealnie nieprzepuszczalna), jakiejś minimalnej nieszczelności między kantem opony a felgą, bądź niedokładnego posmarowania felgi przed montażem. Sam możesz praktycznie jedynie dokręcić/wymienić maszynkę w wentylu, reszta to już zadanie dla gumiarza.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe oloj
    oloj
    Użytkownik

Tzn. jak to dokładnie dokręcić? bo średnio wiem co to ta maszynka 🙂
    Słyszałem też o wkładaniu dętki, tylko jest jedno pytanie gdzie dostanę dętkę 120/70-12?

Zdjęcie profilowe Damork
    Damork
    Użytkownik

To z lewej siedzi tam gdzie powietrze pompujesz i jest nazywane maszynką. Dokręcasz na przykład tym po prawej.

Zdjęcie profilowe oloj
    oloj
    Użytkownik

A gdzie dostanę coś takiego żeby to dokręcić?

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe Damork
    Damork
    Użytkownik

A na co Ci to wygląda? To nakrętka na wentyl w wersji z kluczykiem. Dostaniesz w każdym chyba sklepie motoryzacyjnym.

Zdjęcie profilowe oloj
    oloj
    Użytkownik

Okej dzięki wielkie 🙂

Zdjęcie profilowe Chinol_180
    Chinol_180
    Użytkownik

Panowie, ależ to jest… zaworek powietrza i kaperka do niego. ;D
    *
    Młody będzie latał po całym mieście za takimi duperelkami, a sprawdzić szczelność zaworka jest kosmicznie łatwo. Plujesz sobie na palucha i śliną smarujesz ujście wentyla nad zaworkiem i już widzisz czy robi bańkę (czyli ucieka dość powoli, ale jednak skutecznie), albo jest szczelne jak… sto piędziesiąt. I dalej, jakaś miska, wanienka (balia nawet) z wodą, odpowiednio trzeba ustawić skuter (deska, dwie cegły i takie tam) i już się koło moczy i kręcimy nim i lukamy czy puszcza ostro… *tlena* czy jednak nie. Albo dodatkowo dłonią polewasz po kole.
    Jest… *bulka* jedna za drugą, znaczy się, że mamy miejsce ujścia i tamtędy nam wieje. Wentyle w chinolach nie powalają jakością i jak takim lekko poruszasz, to też od razu widać, czy się już ta guma tuż przy feldze rozwarstwia czy jeszcze nie. Zawsze można też zdjąć całe koło, jak nie ma jednak dobrego dojścia. Każde zadanie można zawsze zrealizować na kilka sposobów. 🙂
    *
    I nie baw się w żadne dętki w bezdętkowych kołach. Teoretycznie w skuterach można, ale to nie tędy droga. Dajesz uszkodzoną oponę do klejenia na gorąco do wulkanizatora (20…30 zeta leci przy tym z kieszonki), albo wymieniasz na taką z… *prawdziwej gumy* i masz już z tym spokój. Jak rozorałem swoją kawałkiem metalowego szpela, co odpadł z czyjegoś rzęcha, to dałem sobie siana z klejeniem i kupiłem nówkę sztukę Awiny F955 za całe 60 zeta (kółko 10 cali) i mam już z tym luz. I dużo wygodniej się teraz na niej jeździ. I tak to wygląda. Hej hajda. Ole. ;D

[img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]
    Zdjęcie profilowe oloj
    oloj
    Użytkownik

A jak myślisz, bo skuter ma gwarancję. Zrobią mi coś takiego bez kosztów?

Zdjęcie profilowe elloco
    elloco
    Użytkownik

Części eksploatacyjne są wyłączone z gwarancji .
    Chinol_180 a myślisz że opona Awiny to prawdziwa guma ? Przecież to Chińska firma ;p

Było kilka chińczyków..Toros, Baotian… Kymco Agility R16 125ccm do 2017r, Szukam jakiegoś „maxi” 🙂
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie