Ubezpieczenie skutera

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #104459
    Matyss
    Użytkownik
    • 2
    • 5Postów:

    Mam pytanie Kupiłem skuter,zarejestrowałem go już i własnie nie wiem co robić bo skuter ma już ubezpieczenie i teraz rozchodzi się moje pytanie czy mogę jezdzic ale ubezpieczenie jest na inna osobę w papierach czy muszę isc sam go ubezpieczyć na moje nazwisko ??
    Proszę o szybką odpowiedz

    #104471
    roomcajz
    Uczestnik
    • 17
    • 1 073Postów:

    skontaktuj się z ubezpieczycielem.
    nie pamiętam już dokładnie ale oc trzeba chyba po prostu przepisać na nowego właściciela. poprzedni właściciel i tak zgłasza zbycie pojazdu u ubezpieczyciela.

    #104477
    monek100
    Użytkownik
    • 12
    • 296Postów:

    oc jest chyba na nr rejestracyjny. Ja jeżdze z oc które jest na mojego tate. Tak samo mam dowód

    #104479
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

    Z umową kupna sprzedaży i polisą OC poprzedniego właściciela idź do ubezpieczalni i przepisz ubezpieczenie na siebie. O ile poprzedni właściciel miał jakieś zniżki, a ty ich nie posiadasz, może będziesz musiał zapłacić różnicę z tego wynikającą. I najważniejsze! Masz 2 tygodnie od daty zakupu na wniesienie opłaty w Urzędzie Skarbowym – w przeciwnym wypadku zapłacisz karę.

    #104500
    skuterek123
    Użytkownik
    • 62
    • 292Postów:

    Kiedyś był artykuł, że lepiej oc mieć na siebie, a nie na obcą osobę.

    #104519
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

    Zawsze musisz mieć na siebie! Masz ustawowy termin, by przepisać taką polisę na siebie, albo z niej zrezygnować i kupić inną w innej firmie ubezpieczeniowej.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button