Ubezpieczenie OC

Witam, mam pytanie otóż jakiś czas temu kupiłem 50- siątke, nie przerejestrowywałem jej i ubezpieczenie jest ważne do 8 sierpnia, co teraz mam zrobić ? Bo nie znam się za bardzo na tym, nie będzie problemu, że nie przerejestrowane jest ?

Masz czas do 8 sierpnia, żeby ją ubezpieczyć. Czyli musisz teraz szybko przerejestrować (masz 2 dni) i po przerejestrowaniu natychmiast ubezpieczyć. Dostaniesz tymczasowy dowód rejestracyjny, po odbioru właściwego dokumentu musisz się już stawić z wykupioną polisą OC na siebie (w wydziale komunikacji sprawdzają ten dokument przy wydaniu dowodu rejestracyjnego).

A nie mogę teraz jakoś wyrejestrować go ?

Możesz. Oddając na złom. Zaświadczenie o zezłomowaniu i do wydziału komunikacji, żeby wyrejestrować.

Sprzedaż
Kradzież (zgłoszenie na policje, protokół i orzeczenie o zakończeniu dochodzenia)
Złomowanie (stacja z uprawnieniami).
.

Innych przyczyn z powodu których możesz wyrejestrować pojazd NIE MA. A nawet jak nie ma kół, benzyny i nie jeździ - ma mieć ważne OC. Bo jak cię skubnie Fundusz Gwarancyjny - to zapłaczesz.
Jeżeli masz umowe kupna i jego kwity to ubezpieczą go na ciebie bez gadania - tylko po przerejestrowaniu zmieni się numer rej. w polisie - ale to drobiazg

Dobra, dzięki wszystkim za odpowiedź