Ubezpieczenie na skuter

Dzień dobry czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa gdy 4 lata temu spisałem umowę k-s skutera. Był on właśnie nie na chodzie więc i tak już został. Poprzedni właściciel też nie płacił składek ani nie zgłosił sprzedaży bo krótko po tym zmarł. Sprawdzałem że skuter nie ma oc już od 8/9 lat. Czy jest możliwość wznowić ubezpieczenie i czy kara za brak OC się sumują? Proszę o odpowiedzi

Kara za brak ciągłości ubezpieczenia OC powyżej 14 dni, dla motocykli i motorowerów - 700 zł

https://ufg.pl/infoportal/faces/oracle/webcenter/portalapp/pagehierarchy/Page116.jspx?_afrLoop=22093653563094155&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=mk53djt2u_21

Czyli jeżeli chcę po 4 latach zarejestrować pojazd to zapłacę tylko 700zł czy 4 karty za te lata?

Ewentualną kare płaci się max za rok. Do tego nowa polisa OC plus koszta rejestracji i badanie techniczne, no i może wyjść na to, że nie warto już tego skutera rejestrować, bo koszta przekroczą jego wartość. Dalej odsprzedawać też nie warto, bo nowy nabywca opłaci sobie OC w dniu jego nabycia, a Ciebie będą ścigać za to, że wcześniej nie miałeś polisy OC. Znam przypadki, gdy goście sprzedawali motorki za 300-500 zł, a później musieli płacić karę za brak OC. W rezultacie dopłacali do interesu.

No rzeczywiście się nie opłaca tylko kupić nową ramę, dziękuję za odpowiedzi