Tunning Napędu

Chciałem ulepszyć coś w moim Torosie Fresco, myślałem nad rolkami ale nie wiem jakie waham się między 4.0g a 4.5g, sprężynki sprzęgła myślę że czerwone +2000, sprężyna centralna i właśnie nie wiem jaką czy +1500 czy +2000, prosiłbym o pomoc w doborze odpowiednich części. Czego mogę się spodziewać po zakupie tych części ??

I po co masz regulować napęd? zmieniałeś cylinder? wariator? wydech, że chcesz to robić?

Zmiana rolek to jest powód, chyba przy ich zmianie wypadałoby dopasować inne części...

A po co rolki zmieniasz? Masz muła na starcie czy myślisz, że jak dasz inne rolki to będzie szybciej jechał?-.-

No coś mniej więcej, wydaje mi się, że to pomoże.

na muł pomoże ale prędkość się nie zmieni .

Tzn. tak, nie mam blokad poza kabelkiem który był od modułu, wyjąłem także zwężenie w filtrze i założyłem dysze 79. Wydaje mi się, że ten moduł nadal jest zablokowany i chciałem go wymienić ale nie jestem pewny, http://allegro.pl/wariator-sprzeglo-pasek-tuning-keeway-skuter-2t-i2903029060.html coś takiego myślałem czy też nie kupić, wiadomo to chińskie jest i nie wiem czy warto.

Kup sam wariator firmy WM jeżeli nie masz kasy.

I do tego jakie rolki najlepiej tak jak mówiłem 4.5g ? I jaka sprężyna ? Do sprzęgła sprężynki też ??

zalezy jaki zestaw kupisz, po co zmieniac sprezyny sprzegla..

Bo wydaje mi się, że to polepszy start, bo jak ruszam to tak muli na początku strasznie i potem dopiero wchodzi na większe obroty, a czytałem, że to pomaga przy starcie, że jest lepszy moment obrotowy.

i dobrze ci się wydaje bo z tymi sprężynkami to jest tak jak z puszczaniem sprzęgła w samochodzie tzn im twardsze tym łapie z wyższych obrotów i masz lepszy start

Nie wiem jakie teraz mam rolki oryginalne czy ktoś może wie jakie są zakładane w Torosie Fresco ? Może mi ktoś powiedzieć jakie części kupić, żeby go trochę ulepszyć ? Nie zależy mi zbytnio na vmax te powiedzmy 65 realne mi wystarczyłoby, ale żeby on się do nich zbierał dobrze bym chciał. Mam do wydania jakieś 200zł na to. Jak już mówiłem wcześniej chciałem tak: rolki 4.5g wydaje mi się najlepszy wybór ale jak ktoś ma lepszy pomysł to posłucham, sprężyna centralna chyba tą 1500 obr, sprężynki sprzęgła czerwone +2000 obr i jeszcze moduł jakiś sportowy. Jak na razie tyle wymyśliłem niech ktoś oceni to co wybrałem i pomoże konkretnie podjąć decyzje.

Nikt nic nie wie ?? Zależy mi bardzo na odpowiedzi.

Odświeżam

Jeżeli piszesz że wiesz że to chińskie, to po co chcesz,to kupić? Po co zaoszczędzic parę złotych a nie mieć praktycznie żadnej poprawy?? Nie lepiej kupić jakieś oryginalne części??

Liczę że to niby chińskie będzie lepsze niż seryjne.

No ,,niby ,, lepsze. Osiągów tym zabardzo nie poprawisz. ( Wiem coś o tym) . Ja na twoim miejscu dołożyłbym kilkadziesiąt złotych i kupiłbym jakieś markowe części. Wtedy jakąś poprawę powinieneś osiągnąć :) oczywiście jak wszystko dobrze dobierzesz :)

I mam jeszcze pytanie co dają te takie jakby "ząbki" w tym wariatorze sportowym gdzie w seryjnym jest to gładkie ??

Ząbki nie wiem ale powiedzcie mi czy dobre są wariatory Top Racing? Czy lepiej dozbierać na Multivara?

I jeszcze jedno - mam muł w zakresie 30 - 40 km/h licznikowych... Gdy osiąga 30 km/h obroty wręcz spadają. Najpierw sprawdzać silnik czy napęd?