Tuning speedfight 2 wrc

Dzień dobry jaki wybrać cylinder 70/80 do speedfight2 i do tego gaźnik skuter chłodzony powietrzem.

to zależy czego oczekujesz i ile masz kasy. tzn ja wiem że oczekujesz “dobrego przyśpieszenia” a wydac chcesz jak najmniej - ale to za mało żeby coś z sensem doradzić

No za cylinder i gaźnik chciałbym wydać coś w granicach 500 600 zł nie musi być demon prędkości po prostu ten cylinder i gaźnik się już do niczego nie nadają a chciałbym kupić coś lepszego niż chińskie części

no to jest to tak na oko dwa albo trzy razy za mało żeby zrobić cokolwiek sensownie, odczuwalnie i jako tako trwale.
za taka kase to kupisz chiński cylinder typu PowerForce oraz podróbkę gaźnika dellorto i w zasadzie skończy ci sie kasa.
A prawda jest taka że potrzebujesz dobrego cylindra żeby mieć potencjał, dobrego gaźnika żeby go bezpiecznie zasilić, przyzwoitego wydechu żeby coś z tego zestawu wykrzesać i przyzwoitego wariatora żeby z tej mocy skorzystać.
I ja pisze o raptem przyzwoitych a nie o jakichś grubszych tuningach.
A do tego może sie okazać że z racji na wiek i zużycie bedziesz natychmiast musiał wymienić jeszcze minimum łożyska na wale.
Wejdź na sklep Mielocha i popatrz w ceny. Najtańsze aluminiowe cylindry Airsala i to bez głowicy to 380zł (z głowicą to 480), ciut lepsze żeliwa typu Malossi Sport 70 czy DR.Evo 70 czy Stage6 Sport 70 to już bliżej 600zł.
Najprostszy wydech typu Yasuni Traffic Eco to blisko 500zł, Tecnigas NextR który jest minimum w cylindrach 70 to blisko 500zł.
Wariator TopRacing SV1 to prawie 200zł… a jeszcze gaźnik, uszczelki wydechu… pewnie jakieś rolki do regulacji no i byc może łożyska.
No i robocizna.

Wiec za 600zł to możesz kupić w miare przywoity zamiennik cylindra fabrycznego (tylko taki żeby za wielkich mocy nie krzesał… tzn w okolicy serii) i do tego wariator TopRacing SV1. I po kasie.

Na wszelkie marki z “Power” w nazwie z allegro, Moretti i inne takie w tej kasie nawet nie patrz. To 1001% chinole.