Tuning Skutera Zipp Vapor 4T 80ccm

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Tuning Skutera Zipp Vapor 4T 80ccm

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 3 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

BlackWolf
    Użytkownik

Witam!
    Jestem posiadaczem Zipp Vapor 4t o świeżo dodanej pojemności 80ccm (po dotarciu). Chodzi generalnie o to, że mój skuter jedzie koło 60km/h na prostej. Chciałbym go podrasować aby szedł koło minimum 80km/h na prostej, tak jak większość skuterów 80ccm. Mam standardowy (nowy) gaźnik, standardową dyszę. Posiadam przy nim odblokowany moduł, lecz praktycznie nic nie daje. Filtr powietrza jest standardowy, jak i rolki wariatora. Odciąłem rurkę od tłumika, chodzi o zawirowywacz spalin czy jakoś tak. Powiedzcie mi proszę, co muszę zrobić, aby zdobywać takie osiągi?
    Pozdrawiam!

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wymienić cylinder na mocniejszy jeżeli teraz masz taki no name z allegro za 80zł, zmienić wariator i co najmniej dysze w gazniku

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

BlackWolf
    Użytkownik

Cylinder mi zmieniali w serwisie. Kupowałem go na miejscu w serwisie Rometa. Dałem za niego 180zł i jest ze znanej firmy i dobrej. Także cylinder jest Ok. Mam zmienić wariator? Dysze zmienię na 80 albo deczko większą. Doradzacie co zrobić z nim?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

A wymień nazwe tej znanej i dobrej firmy.
    Ja przy zakupie skutera dopłaciłem 270 za znanej firmy i dobry cylinder. Jak się zatarł to się okazało że takie po 60zł na allegro chodzą. Więc tym się nie sugeruj że w warsztatcie ileśtam za niego zapłaciłes.
    Zwłaszcza że sensowne cylindry do 4T zaczynają sie od mniej więcej 250-300zł. Mogli kupić sam cylinder, zostawili starą głowice i tak sie elementy zgraly ze masz marny stopien sprezania i w efekcie z twoich 80cm nic nie wynika. Jest bardzo duzo mozliwosci

BlackWolf
    Użytkownik

Po założeniu do tej pory bardzo ładnie się zbiera, na starcie idę równo ze 125ccm. Tylko gdy już złapie prędkość 60-70 km/h więcej nie pójdzie. O to chodzi

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

BlackWolf
    Użytkownik

A cylinder jest z firmy Moretti.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no to cylinder moretti kosztuje na allegro 60zł. Nie jest to airsal, czy naraku.
    Jak możesz to zmierz sobie ciśnienie sprężania na tym zestawie

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie