Tuning Routera bassy .

Witam . Jestem poosiadaczem Routera Bassy Town&City z 2012 r .
Nie narzekam na jego osiągi jak narazie , ale co gdy to nie wystarczy .
Wiem wiem - Kupić coś mocniejszego itp itd .
Ale wiem rownież że mając swoje sposoby i doświadczenie można wycisnąć ze swojej maszyny więcej .
W takim układzie chciałbym prosić was o jakieś znane "przepisy" na podkręcenie Bassy .

Jak narazie prosiłbym o ominięcie dokupowania Cylindrów stożków lub jakich kolwiek części , chodzi mi o np podkręcanie obrotów chodź to ponoć tylko powoduje większe spalanie ^^ .

PS. Czy są w nim jakieś blokady . niema tej drugiej śrubki obok śrubki od obrotów ani innych popularnych niby blokad .

Z góry dzięki :)

Dziękuje za ten artykuł sam mam taką bassę i chciałbym ją odblokować :)

Nie wiem jakie ten skuter ma blokady ale najcześciej jest na wariatorze (tulejka, blaszka) oraz ślepa kiszka na tłumiku.

rkos napisał:

Nie wiem jakie ten skuter ma blokady ale najcześciej jest na wariatorze (tulejka, blaszka) oraz ślepa kiszka na tłumiku.

Mozesz opisac dokładniej co to ślepa kiszka i jak to ściągnąć ?

hmm czy przypadkiem w tej bassie niema blokady na manetce?
tzn na gaźniku blokuje obkręcenie manetki Blaszka w ktorej znajduje sie śrubka od obrotów .

http://www.skuterowo.com/forums/topic/wszystko-o-router-bassa-opinie-porady-itd/page/29#post-70949

poszukajcie sobie napewno tu jest ja duzo tez o tym pisalem co do slepej kiszki to czesciej bywa w 2t niz w 4t ale nwm moge sie mylic i nie wyciagajcie blokad od razu na dotarciu ;D

Znalazłem gdzie jest blokada a mianowicie na gaźniku jest taki czarny dekielek i tam pod nim jest taka śrubka na sprężynce i trzeba ją odkręcić.. Mój teraz leci 70-75km/h :)

Bassa55cm, mogę Cię prosić o zdjęcie tego? Bo nie jestem pewien, czy mam tak samo. Byłbym wdzięczny :D

jak bd widzial gaznik to wez przekrec manetka i zobacz gdzie sie rusza potem napewno zauwazysz dekielek na 2 srubki na krzyz a pod tym deklem masz srubke i sprezynke to odkrec to i koniec zdj nie dodam bo za pozno ;p

Bassa to skuter na produkcje masową produkowany w chinach a składany w polsce przez rometa. Gdzieś przeczytałem ze to ''polski skuter na chińskich podzespołach,, czyli cały chinol a co do blokad radze nie zdejmować przed upływęm gwarancji. Bassa wyciągnie 45km/h a po odblokowaniu dojdzie do 70km/h jednak nie radze zdejmować blokad lepiej jechać te 45km/h i oszczę dzić sobie problemów na przysłość.
Nowy skuter w trakcie docierania powinien jechać 80% swojej mocy czyli ok.35 km/h az do 1000km na liczniku

Hmm... Ale równie dobrze 80% mocy to może być 55 km/h jeżeli go odblokujesz ;p

Ja go docierałem od 500km bez blokad, jeżdżąc na krótkich dystansach ok. 50 km/h i... Teraz 70 idzie ;p

Pacza, tam nic nie blokuje w gazniku, u mnie to wyglada inaczej, niz w roczniku 2011. Zrobisz to zdjecie pod deklem?

ja mam 2012 i jest to . tylko ze ja juz mialem sciagniete chodz nie myslalem ze to do konca blokada;d
Otwierasz gaźnik i masz Czarny dekielek LUB ZŁOTY . Odkręcasz go i tak jakby w tym dekielku wkręcona jest śrubka
wykręcasz i już . Tylko nie wywalaj , potem jakby na gwarancje zanieść to wkręcisz spowrotem:)

Jutro zdjęcie bedzie

to ten dekielek http://www.speedyshare.com/JyqHY/245wmrn.jpg

jeszcze sb sciagnijcie z filtra powietrza ale moze bd musieli zmienic dysze na wieksza ja nie musialem uff ;D

Nie mam rurki w filtrze powietrza (kur*piip*)

odblokowywałem bassa kumplowi i ten rocznik niema rurki w filtrze powietrza ( może niektóre mają ale wątpię)

Tak, tak. Dostanę złotą łopatkę za odkopanie tematu sprzed 7 mscy. ;D

Wracając do tematu - w końcu zdecydowałem się na odblokowanie mojej baśki przy 2000km. Jak wykręciłem tą blokadę, to przez pierwsze 10 km skuter jeździł normalnie, a potem jak go odstawiłem i kilka godzin postał i następnie go odpaliłem, to zamulał. To znaczy więcej niż 20km/h nim się nie dało wyciągnąć. Potem znowu przykręciłem tą śrubkę i już śmigał normalnie. Czemu po wykręceniu tej śruby mi tak muli? ;( co mam zrobić?