Tuning mechaniczny Vitality

Witam zastanawiam się nad tuningiem mojej vitalki co polecali byście zrobić na początek czy lepiej od razu cylinder i gaźnik czy najpierw wariator sprzęgło i rolki a może coś innego. Nie jest to pilny temat ale chcę się zorientować na przyszłość(w tym sezonie chcę to zrobić)

Najpierw cylek na większy i tłok bo na seryjnym dłużej nie pojeździsz, a później wariator, dzwon, sprzęgło, i oczywiście większą dyszę

Na początku zmień cylinder ;D

A gaźnika nie musisz zmieniać.:)

Wystarczy wieksza dysza.

A Ty masz ta vitalke w wersji 2t czy 4t. Jak 2t to zacznij od wydechu. Jak 4t to tak jak wyżej-cylinder.

Tutaj masz zestaw tuningowy do vitalki 4T :
http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-zestaw-tuningowy-naraku-50cm-139qmb-p-14377-1.html?cPath=13969_13976_14007&sessID=664950b25b1667b8e5fcc8b8e5bc0e03

I poszperaj na Mielochu albo właśnie na racing-planet, na pewno coś znajdziesz ;) Pozdrawiam

Vitalka u nas jest dostępna tylko w wersji 2T.

Piterb1996 zacznij koniecznie od tłumika, on Ci najwięcej da. Później wariator, sprzęgło, pasek kewlarowy i na końcu cylinder. Poza tym gdybyś dał kwote jaką dysponujesz to byłoby nam łatwiej w doborze części.

Mam Vitalke 2t w sumie kwota jaką dysponuje nie jest bliżej okreslona jeśli postawie sobie jakiś próg do którego muszę uzbierać to jakoś uzbieram czyli najpierw wydech (jedna z najdrozszych czesci) Myślę że na wydech już będę mial także może przy pierwszym przeglądzie sie zmieni

Sportowy wydech + rolki lżejsze znacznie podniosą osiągi, ale wzrośnie spalanie do 5l, zależy od stylu jazdy, przynajmniej Ja tak miałem w Vitalce i zrezygnowałem z wydechu, powrót do serii, co do wymiany cylindra na większy wiążą się dodatkowe koszta i robocizna - wymiana łożysk na wale, większy gażnik i wydech pod 70cc + napęd wariator, sprzęgło.

Dlatego cylinder się wymienia jako ostatni. Ja zakupiłem wydech po promocyjnej cenie za 332zł tecnigas trek, osiągi się naprawde strasznie poprawiły zwłaszcza v-max i większa moc w wyższym zakresie obrotów. U mnie przy zmianie wydechu spalanie wzrosło do 4l z 3,5l.

zobacze moze wybiore sie jeszze teraz do serwisu i by mi sprzedali jakos taniej ten wydech a rolki to jakie najlepiej. Myslalem jeszcze zeby sprezynki do sprzegla zalozyc twardsze czy oplaca sie to robic i czy poprawi to osiagi jakos

Ja miałem wydech tecnigas next r do niego rolki 6g, ze sprzęgłem nic nie kombinowałem.

Ok czekam az stopnieje snieg jade i moze wtedy wymienie

W serwisie wydech? Kup jakiś porządny, w granicach 400zł spokojnie kupisz. A rolki to w zależności jakie masz obecnie włożone, najlepiej 0,5g - 1,5g lżejsze. A sprężynki dadzą Ci to że skuter bedzie startował z większych obrotów=lepsze przyspiesznie.

jakie najlepiej założyć sprężykni ? Ostatnio kupiłem taki zestaw: czerwone, żółte i niebieskie i nie wiem jakie założyć.

Zebym jeszcze wiedział jakie rolki seryjnie ma Vitality to mogłbym zmieniac na 1,5g lżejsze ale nie iem jakie sa seryjnie, jaki wydech polecilibyscie najlepiej do 450zl i jakie sprezynki kupic a wbrer pozora to w servisie nie jest wcale taki drogi ten wydech( tecnigas next r) kosztuje ok 450zl a na necie 430 wiec na to samo wyjdzie jeszcze pojezdze po radomiu poszukam albo narazie zmienie rolki i sprezynki a kupie wydech gdzies indziej jesli bedzie taniej

8,4 g. Takie masz seryjne. Z tym, że sama wymiana rolek nic nie da. Podstawa to wymiana wydechu i cylindra...

Z wydechów jest cała masa, najlepiej poszukać na allegro i zaznaczyć do określonej ceny. Jeżeli troche się znasz to te wykresy Ci pomogą http://www.skuteryzkw.pun.pl/viewtopic.php?id=118