Tuning Kymco S9

Witam. Mam do was pytanko co najlepiej za nieduże pieniądze wymienić w mojej S9. Nie zależy mi na wzroście V-max. Bardziej zależy mi na tym by był zrywniejszy z niskich obrotów no i oczywiście by szybciej dochodził do v-max.

Z góry dziękuje za wasze odpowiedź.

Podstawa to tłumik sportowy.

Jak możecie dawajcie przykłady i mniej więcej cenny.

A jakbym zmienił sprzęgło dzwony i wariator co by to dało.
lub np. tylko spregło

Jak możecie dawajcie przykłady i mniej więcej cenny.

A jakbym zmienił sprzęgło dzwony i wariator co by to dało.
lub np. tylko sprzegło

Nie musisz zmieniać całego sprzęgła, wystarczy dać twardsze sprężynki i masz start z wyższych obrotów silnika.

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-wydech-c-13969_13980_14048-1.html?sessID=1446a5af7a041efa0f3ad0f22bf0a285

Pietro napisał:

Nie musisz zmieniać całego sprzęgła, wystarczy dać twardsze sprężynki i masz start z wyższych obrotów silnika.

Ale czy jak tak zrobię nie spadnie v-max, nie znam się wiec dopytuje

Wymień rolki - 120 zł
Dobry sportowy tłumik - 400 zł

Nie spadnie v-max.

Tylko musisz się liczyć ze znacznym wzrostem zużycia paliwa,nawet do 5L na 100km.

on teraz pali koło 6l na 100

Aha,to ładnie go katujesz :mrgreen:

:mrgreen: No to co mi wyjdzie naj ekonomiczniej by podnieść mu zrywność

sprężynki sprzęgła, ale jak tak go katujesz, to szybko spalisz sprzęgło i dzwon... :roll:

Pietro napisał:

sprężynki sprzęgła, ale jak tak go katujesz, to szybko spalisz sprzęgło i dzwon... :roll:

Możesz powiedzieć które sprężynki i o ile to poprawi zrywności. Czy może od razu sportowe sprzęgło

"Wymień rolki - 120 zł"
Mam nadzieję, że się pomyliłeś przy pisaniu.
Ile masz kasy?Poza tym na początek się zajmij spalaniem, bo jak 6l seria pali to coś nie halo.

Chciałeś tanim kosztem, więc najtańsze są sprężynki. Ja nie dawałbym więcej od +1500obr/min...chyba że chcesz palić gumę, to jeszcze twardsze, do tego przydałby się dzwon z "łopatkami" które wymuszają chłodzenie sprzęgła i lżejsze rolki wariatora.

Vezyr napisał:

"Wymień rolki - 120 zł"
Mam nadzieję, że się pomyliłeś przy pisaniu.
Ile masz kasy?Poza tym na początek się zajmij spalaniem, bo jak 6l seria pali to coś nie halo.

Kasa by była i na następny skuter ale mi chodzi na nisze koszta jakie się da. I w czym masz nadzieje ze sie pomyliłem. A co do Spalania to co moge z tym zrobic

Pietro napisał:

Chciałeś tanim kosztem, więc najtańsze są sprężynki. Ja nie dawałbym więcej od +1500obr/min...chyba że chcesz palić gumę, to jeszcze twardsze, do tego przydałby się dzwon z "łopatkami" które wymuszają chłodzenie sprzęgła i lżejsze rolki wariatora.

ej a oznacza ze 1500obr/min będzie startował

Jaką masz tam dyszę?

Będzie startował z wyższych obrotów o 1500obr/min. w porównaniu z tym co jest teraz.