Tuning Hondy

Hejka!
Jestem tu nowy a potrzebuję pomocy. Chciałbym swoją hondę x8r-x 50ccm 2002r. troche ulepszyć wewnątrz, aby miała lepsze osiągi, przyspieszenie.Jestem mechanikiem początkującym więc jak przeczytałem IV części tuningu to zdziwiłem się że mały błąd w zmianie rolek i sprężynek może zrobić duże konsekwencje i nie chce sam do tego się zabierać.Moja laska posiada tłumik sportowy firmy Polini, nowy cylinder, pierścienie, tłok. Mam również jeszcze pytanie do innych osób które mają hondę x8r: czy wszystkie te Hondy na początku jak się rusza maja przez 2 sek. niskie obroty a potem wchodzą w wysokie??

Chciałbym abyście powiedzieli co mam wymienić. z góry dzieki

Wariator masz seryjny? Czego oczekujesz od sprzętu? :mrgreen:

Cylinder 50ccm rozumiem?Może być tak, że już przy sportowym wydechu sprężyna centralna troszkę nie wyrabia i lekko muli start, do tego mogą być ciut źle dobrane rolki-i masz gotowego muła na starcie :D Poza tym, nieraz po wymianie wydechu trzeba zmienić dyszę na większą.Jeśli chcesz przyśpieszenie, to kup wario i najsłabszą np.z gamy Hebo sprężynę centralną-przy wariatorze i wydechu to już będzie konieczna.

Mam Honde x8r-x 50ccm 2002r. tłumik sportowy polini i mam jescze pytanie do Vezyr'a o tą sprężynkę centralną to na allegro piszą +1000,2000 czy prawda jest że im większa ta liczba to większe przyspieszenie?? Czy warto wymienić sprzęgło i dzwon sprzęgła ?? co one daja?? Mam jeszcze jeden kłopot: codziennie rano jak odpalam skuter to strasznie na początku dymi?? czy to tak może być?? może to wina gaźnika

Szczerze?W "profesjonalnych" sklepach internetowych przy sprężynach centralnych (nie sprężynkach!!!) nie spotkałem się z takim oznaczeniem. + 1000, + 2000 dotyczy SPRĘŻYNEK SPRZĘGŁA, zaś przy SPRĘŻYNIE CENTRALNEJ jest oznaczenie np. + 50%, + 90% I pod żadnym pozorem nie pomyl tego!!! Sprężynki im mają wyższą wartość, tym z wyższych obrotów skuter rusza.Sprężyna centralna zaś im większą ma wartość, tym jest twardsza, ale uważaj!!! Każdy producent ma swoje oznaczenie, tak więc np. najmocniejsza Hebo 90% może być taka sama jak u innego 22% (gdzie 22% jest najmocniejsza w gamie np Malossi chyba) Gdy masz za miękką sprężynę, to masz gorszą przyśpiechę, v-max i muła na starcie.Natomiast za twarda też nie jest wskazana, bo może to wszystko spaść i nic nie da.Jeśli chodzi o sprzęgło i dzwon to wiesz, ja bym wario polecił na początek, sprzęgło głównie start da.Co do dymienia, 2T dymią niestety.

Więc możesz doradzić jaką kupić i czym sprężyna Hebo różni się od Malossi?? http://moto.allegro.pl/sportowa-sprezyna-centralna-wariatora-30-i1378191330.html jak myślisz ta wystarczy?? za dużego wyboru nie mam bo mało jest do Hondy

http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?cPath=1_134_189&products_id=2685&osCsid=24f452da7f3d432f3b754d063122c7bf

Masz tu przykładowe :D Jeszcze napisz co w sumie dokupisz to wybiorę coś :D

hehe trochę drogie.... ale trudno czego się nie robi dla motoru :D ta sprężyna pasować będzie do mojego bo w opisie nic nie pisze. Myślę jeszcze na zakupem sprzęgła i dzwonu. Z tego co czytałem to też daje najprawdopodobniej przyspieszenie. Mam jeszcze pytanie jak chciałbym kupić sprzęgło przykładowo te: http://moto.allegro.pl/sprzeglo-polini-piaggio-gilera-d-107-100-racing-i1409717992.html to muszę kupywać również lepszy dzwon za więcej niż 150??

Sprzęgło głównie start daje-lepiej wario kup.Do sprzęgła najbezpieczniej i dzwon lepszy kupić.Ja bym wario wziął.

no wiem wario kupuję na początku. Jeżeli jak będę kupywał sprzęgło i dzwon to muszę kupić jeszcze jakieś części np: muszę kupić sprężynę jeżeli kupię lepsze wario??

Jeżeli co jakiś czas kupisz nowe części, to może zajść potrzeba wymiany sprężyny centralnej na twardszą.

aha ale mi chodzi o to jeżeli wymienię sprzęgło to sprężynę centralną SPRZĘGŁA muszę też wymienić??

No przecież cały czas o tym piszę, że po tuningu wymienia się sprężynę centralną, to jest jedno i to samo.

no tak ta sprężyna centralna prawdopodobnie jest przy wariatorze tak?? Na allegro pisze sprężyna Centralna SPRZĘGŁA czyli chyba jest też oddzielna do sprzęgła ? jeżeli się mylę to popraw.

No to widzę wiedzy o tuningu brak u Ciebie.Sprężyna centralna jest PRZY SPRZĘGLE, to to samo co sprężyna sprzęgła itd.Jedno i to samo.

Do tej wiedzy o tuningu to racja :roll: heh.. Ale ważne że próbuję. Mam jeszcze pytanie czy warto kupywać sprężynę drogą z lepszej firmy np: Polini czy tańszą??

No tego to niestety nie wiem-jedyne moje spostrzeżenie, że po wymianie wydechu w Keewayu kumpla i sprężyny na białą Malossi wydawała się za miękka.Tak więc Malossi mnie nie przekonało do siebie.

Hmm.. Moim zdaniem tak z logicznego punktu myślenia to chyba jest różnica, bo po dłuższym zużyciu sprężyna staje się coraz bardziej miękka. Sprężyna z lepszej firmy może utrzymać dłużej swoją twardość. Jak myślisz jaką kupić sprężynę o jakiej liczbie % ??

Pisałem o tych procentach, czytaj uważnie. Malossi 7% może mieć tą samę twardość co Hebo 30% (dla przykładu), zależy jakiej firmy kupisz.Z tych co podałem to hmm albo najsłabszą albo średnią.