Tuning 139QMB pomoc w dobraniu gaźnika i wału do cylindra.

Witam. Posiadam Kingwaya Chinaboy/Fieesta, z silnikiem 139QMB.
Chciał bym poprosić Was forumowicze w dobraniu części do tego cylindra http://www.scooterkingz.pl/cylinder-naraku-7 ponieważ jestem w tym kompletnie zielony.
Chodzi mi głównie o wał oraz gaźnik lecz możecie też zaproponować coś od siebie bo głównie zależy mi na przyroście mocy. Skuter to kompletna seria, na to wszystko mam limit 600-700 zł.

Cylindra nie radzę kupować od tego sprzedawcy. Robiłem u niego dużo zakupów, i każdy kończył się wymianą, lub niepowodzeniem.
Ten sam cylinder co podałeś kupiłem od niego - okazało się, że był porysowany, i 3 razy musiałem biegać do nich, aby udowadniać, i aby mi wymienili. Ostatnio głowicę kupiłem - na ich stronie piszę, że od 50cm3 do tuningowych 80cm3, ta sama głowica na stronie hurtowni, pisze, że głowica z małymi kanałami, i przeznaczona TYLKO DO CYLINDRA 50CM3 (39mm) https://www.scooter-attack.com/shop/#!/en/Cylinders/Cylinder-Heads-und-Pistons/NK10013-Cylinder-Head-Naraku-50cc.html (http://www.scooterkingz.pl/glowica-naraku - jak widać jeszcze nie znaleźli łosia na tą moją, oddaną głowicę). Głowicę kupiłem w scooterkingz, na pudełeczku naraku pisało wyraźnie "Head Cylinder 50cm3", mimo to, dalej na ich stronie piszę, że do 80 cm3 - po zamontowaniu głowicy skuter na cylindrze 72cm3 wspomnianym przez Ciebie nie jechał więcej niż 45km/h. Oczywiście głowicę zwróciłem, i jeszcze wielkie pretensje, że ze mną zawsze są problemy. Przez ten ich zasrany, nie dokładny opis zmarnowałem tylko nowe uszczelki naraku, wm motor, oraz kupioną w motor-landzie. W sumie ponad 70 zł na uszczelki.
Pierwszy zakup u nich - akumulator - potrzymał 3 miesiące, nadaje się już do wyrzucenia. Przewody paliwowe, kupione u nich wypadają z bolców gaźnika - musiałem dokupić specjalne opaski zaciskowe.
Kupiłem również "komplet uszczelniaczy" - taki komplet, że dostałem 2x od strony wariatora, i zabrakło uszczelniacza od strony magneta.
Jedyna rzecz kupiona u nich do której zastrzeżeń nie miałem, nie mam to filtr paliwa fast flow II, oraz wzmacniany wał motoforce - przy tym wale zatrzymam się. Łożyska były obsrane jakimś smarem.
Dodatkowo chciałbym zwrócić na jedną rzecz uwagę - towar u nich jest na zamówienie, jednak, gdy oddałem porysowany cylinder z powrotem, nagle pojawiła sie zielona kuleczka - dostępny, wysyłka 24h. To samo z głowicą. Odpaliłem na niej skuter, ubrudziła się od nagaru, wyczyściłem nagar, oddałem, od razu pojawiła się jako dostępna 24h.
Podejrzewam, że towar niesprawny, oddany przez klienta zamiast odesłać do hurtowni Ci wystawiają ponownie na sprzedaż.
Więcej zakupów u nich nie robię - po napisaniu do racing-planet.pl zaproponowali mi rabat dla stałego klienta na części u nich - 25%.

Mi nie był w stanie znaleźć kranika (!), upierał się, iż danego przez mnie typu nie ma i muszę przynieść na wzór, najprostszy kranik do 4T a'la Wilga/727/Vapor.

Rolki do Peugeota kupiłem-na szczęście nic złego się nie zdarzyło z nimi :D

Można u nich kupować takie rzeczy jak rolki, ślizgi, filtry, plastikowy wiatraczek - wszystko co nie jest skomplikowane, i nie wymaga dużej filozofii. Wszystkie inne rzeczy typu cylinder, głowica, gaźnik, wariator, na pewno będzie coś nie tak - nie będzie pasowało/nie dokładny opis, za krótkie zawory, za twarde sprężyny, tuleja, która musi być w idealnym stanie będzie porysowana itd. Stanowczo już nie! Jest taki sklep jak np. motor-land. Kupiłem wałek rozrządu - wszystko w porządku, wysokiej klasy łożyska, działa aż miło, napinacz łańcuszka - wszystko oki, głowica - działa elegancko.
Łańcuszek rozrządu DID za 115 zł - Dobra japońska marka, wszystko się zgadza, ogniw żadnych nie brakuje.

Teraz ocenie serwis motor-land: Rozkuli stary łańcuch, zakuli nowy - 60 zł, dobrze zrobiona, fachowa robota. Dzisiaj oddałem do nich w sprawie ostatniego etapu - idealnej regulacji gaźnika, doboru odpowiedniej dyszy. Przyjęli, jutro mają się nim zajmować.
W moim przypadku to nie jest jakaś tam zwykła regulacja - cylinder 72, sportowy wałek rozrządu, i trzeba to tak zgrać aby chodziło na seryjnej puszce powietrza. Mi łapy już opadły, i sam nie umiałem tego wyregulować. Zobaczymy jutro co zdziałają.
Kolejne części takie jak przełożenia, wariator NA PEWNO nie będą kupowane z scooterkingz.