TUMIK, CIEKNĄCY OLEJ

Mam problem, śruba znajdująca się pod początkiem wdechu jest mokra od oleju nie tyle, że cieknie ale jest nawilżona tym olejem. Dziś zauważyłem, że tłumik jest lekko przypalony. Jeżeli ktoś mnie zrozumiał to olej na tej śrubie to wina wydechu czy śruba jest nieszczelna. Załączyłbym fotki, ale jestem świeży i nie mam pojęcia jak xd

jaki masz ten wydech ? Sportowy czy jakis beznadziejny?
Przy sportowych to normalne że pluje olejem ale przy wylocie , wiec tzn ze sruba moze byc niedokrecona i tamtedy nim pluje :)

ps, 2 czy 4 suw ?

Śruba jest dokręcona więc wydaje mi się, że to bardziej wina tłumika, który i tak wymieniam wiosną. Tłumik beznadziejny seryjny wydaje mi się, że tzn.wygląda jakby był przypalony tam przy silniku. 4 :)

Basta1 napisał:

jaki masz ten wydech ? Sportowy czy jakis beznadziejny?
Przy sportowych to normalne że pluje olejem ale przy wylocie , wiec tzn ze sruba moze byc niedokrecona i tamtedy nim pluje :)
ps, 2 czy 4 suw ?

jaki wydech nazywasz beznadziejnym? Przy sportowym tlumiku nie jest normalne, ze pluje olejem oznacza to, ze za duzo oleju znajduje sie w mieszance.

osiem, ile masz przejechane?

aaa 4 , myslalem ze moze zaduzo mieszanki do benza lejesz :) Noto gdzieś Ci wiecej oleju silnikowego pociągło , albo tam gdzie jest przypalony jest jakas szczelina i troche go wylalo :)

DooOminO napisał:

Basta1 napisał:
jaki masz ten wydech ? Sportowy czy jakis beznadziejny?
Przy sportowych to normalne że pluje olejem ale przy wylocie , wiec tzn ze sruba moze byc niedokrecona i tamtedy nim pluje :)
ps, 2 czy 4 suw ?

jaki wydech nazywasz beznadziejnym? Przy sportowym tlumiku nie jest normalne, ze pluje olejem oznacza to, ze za duzo oleju znajduje sie w mieszance

W sportowych tłumikach czy zaduzo oleju w mieszance czy nie , lubi sobie pluć na zewnątrz . Miales kiedys doczynienia ze sportowymi ?

Dałem fotkę u siebie na profilu o co mi mniej więcej chodzi xd

Basta1 napisał:

DooOminO napisał:

Basta1 napisał:
jaki masz ten wydech ? Sportowy czy jakis beznadziejny?
Przy sportowych to normalne że pluje olejem ale przy wylocie , wiec tzn ze sruba moze byc niedokrecona i tamtedy nim pluje :)
ps, 2 czy 4 suw ?

jaki wydech nazywasz beznadziejnym? Przy sportowym tlumiku nie jest normalne, ze pluje olejem oznacza to, ze za duzo oleju znajduje sie w mieszance

W sportowych tłumikach czy zaduzo oleju w mieszance czy nie , lubi sobie pluć na zewnątrz . Miales kiedys doczynienia ze sportowymi ?

tak z replica oraz jaskiem.

Mam 4 suwa nie mam mieszanki. Tłumik mam beznadziejny seryjny i raczej na pewno zablokowany xd zajrzyj do mnie i luknij w foto i jak możesz powiedz mi czy problem tkwi właśnie w przypaleniu :)

osiem napisał:

Mam 4 suwa nie mam mieszanki. Tłumik mam beznadziejny seryjny i raczej na pewno zablokowany xd zajrzyj do mnie i luknij w foto i jak możesz powiedz mi czy problem tkwi właśnie w przypaleniu :)

ile masz przejechane?

DooOminO napisał:

Basta1 napisał:

DooOminO napisał:

Basta1 napisał:
jaki masz ten wydech ? Sportowy czy jakis beznadziejny?
Przy sportowych to normalne że pluje olejem ale przy wylocie , wiec tzn ze sruba moze byc niedokrecona i tamtedy nim pluje :)
ps, 2 czy 4 suw ?

jaki wydech nazywasz beznadziejnym? Przy sportowym tlumiku nie jest normalne, ze pluje olejem oznacza to, ze za duzo oleju znajduje sie w mieszance

W sportowych tłumikach czy zaduzo oleju w mieszance czy nie , lubi sobie pluć na zewnątrz . Miales kiedys doczynienia ze sportowymi ?

tak z replica oraz jaskiem.

kazdy zbiera jakies tam doswiadczenie , niedaleko mnie jest taka grupka stunterow , tam maja w swoich yamahach i pegueotach tlumiki s6pro yasuni to zazwyczaj jakies krople im z dupki leca ; )

na dotarciu jeszcze 715km wymieniałem olej po 300 jak coś.

osiem napisał:

na dotarciu jeszcze 715km wymieniałem olej po 300 jak coś.

nie wlałes za duzo tego oleju?

Basta1 napisał:

DooOminO napisał:

Basta1 napisał:

DooOminO napisał:

Basta1 napisał:
jaki masz ten wydech ? Sportowy czy jakis beznadziejny?
Przy sportowych to normalne że pluje olejem ale przy wylocie , wiec tzn ze sruba moze byc niedokrecona i tamtedy nim pluje :)
ps, 2 czy 4 suw ?

jaki wydech nazywasz beznadziejnym? Przy sportowym tlumiku nie jest normalne, ze pluje olejem oznacza to, ze za duzo oleju znajduje sie w mieszance

W sportowych tłumikach czy zaduzo oleju w mieszance czy nie , lubi sobie pluć na zewnątrz . Miales kiedys doczynienia ze sportowymi ?

tak z replica oraz jaskiem.

kazdy zbiera jakies tam doswiadczenie , niedaleko mnie jest taka grupka stunterow , tam maja w swoich yamahach i pegueotach tlumiki s6pro yasuni to zazwyczaj jakies krople im z dupki leca ; )

moze leją wiecej oleju do mieszanki.

osiem napisał:

na dotarciu jeszcze 715km wymieniałem olej po 300 jak coś.

po tym co widze na zdj stawiałbym na duzo wiekszy przebieg .
moim zdaniem jakas uszczelka mogla pasc i ci sie wylewa tamtedy tymbardziej ze jest zdeczka przytyrany

"tamtedy tymbardziej ze jest zdeczka przytyrany" wyjaśnij bo nie kumam. Nie ma 715km jest poprostu zawalony nie wyczyściłem po sezonie. Wyczyszcze wiosną jak będę zmieniał tłumik.

Lałes mu ostatnio mieszanke? Poprostu tam tłumik moze byc nieszczelny , nie widac na fotce , i wylewa sie ...

Jaką mieszankę ?! Tankuję czystą. to jest 4 suw. czyli wina tłumika śruba przykręcona jest okey tak ?
PS.Ile kosztowałbym nowy tłumik sportowy, ale bez orginałów bo się nie wypłace.

a po co Ci w seryjnym 4T taki tłumik ?
ten olej mógł pociec gdzieś z góry, pokrywa zaworów , napinacz, spod głowicy

Może nie koniecznie sportowy, ale odblokowany, wydający lepszy dźwięk-choćby nawet po to. nie nie wyżej silnik jest suchy. Tylko ten dół ta śruba i tłumik są mokre

lub za duzo oleju do silnika nalał.