trzy problem dotyczace skutera

Witam posiadam skuter kingway martinelli i mam trzy problemy z moim skuterm. Kiedy silnik jest simny odpale go i po ok 5 sekundach gasnie a jesli chce go po chwili kiedy zgasł odpalic to go trzeba dusic aby odpalim.nastepny problem to jest to ze skuter kopci na biało po wymianie oleju ale nwm czy to ma cos wspolnego lecz nie mam końcówki wydechu i czy moze to byc problem kopcenia.ostatnim problemem jest to zetlna lampa swieci ca ły czas jako swiatło stop i jak wczesniej musiałem odpalac to trzeba było wscisnac chamulec i starter a teraz wstarczy tylko starter prosze o pomoc

zgaduje:
- zwarcie czujnika hamulca
- słaba kompresja bo padają pierścienie i/lub cylinder

Wombat a jak to naprawic

trzeba się tam dostać, rozłożyć i złe części wymienić.

a gdzie znajduje sie ten czujnik?

przy klamkach hamulca. ale zwarcie może być też w innym miejscu.
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=skuter+czujnik+hamulca&bmatch=base-relevance-uni-1-5-0613
po tej stronie co jest zbiornik i pompa jest najczęściej w pompie a po lewej (gdzie często jest linka na tył) jest w klamce
jak je poodpinasz to zobaczysz odpięcie którego gasi świato stop.

ale to to jest drobiazg. ty sie raczej martw tym kopceniem

dzieki

a jest to mozliwe zeby cylinder lub pierscienie były do wymiany jak był wymieniane 3500 tys km temu?

jeszcze jak. ale to też może być kwestia uszczelniaczy zaworów (o ile to 4T) a nie byłeś łaskaw napisać CO TO. Wiec sobie tak zgaduje

no to jest 4 t