TORQ VIVO 50 blokady

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery TORQ VIVO 50 blokady

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Patryk2991 Patryk2991 1 tygodni, 1 dni temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe janschster
    janschster
    Użytkownik

Chcę odblokować skuter TORQ VIVO 50 – nowy.
    Zdjąłem blokadę z gaźnika przez wymianę dekielka ale to nic nie dało, 45 max.
    Co sprawdziłem:
    Filtr wygląda jak bez blokady. Nie znalazłem modułu, nie ma go tam gdzie był w starej bassie. Do rury wydechowej wkręcony jest jakiś czujnik z dwoma kabelkami, nie wiem do czego. Przy gaźniku wychodzą dwie małe rurki do wlotu/wylotu powietrza.
    Gdzie gdzie są blokady w tym skuterze?

Zdjęcie profilowe miałczek
    miałczek
    Użytkownik

witam też u kolegi mam ten problem moduł jest pod siedzeniem na 4 pin jedna kostka do w kolanku to ponoć sonda lambda jakoś tak a gaźnik ma na wtrysku jedyne co się dowiedziałem to czip tuning bo ma komputer pod siedzeniem i kontrolkę check engine dlatego kupiłem używke 2t bartona orlando na tarczach

janschster
    Użytkownik

Po odpięciu modułu bzyk jedzie max 20km. Kupiłem nowy odblokowany moduł, po podłączeniu jedzie tak jak bez modułu i świeci lampka awarii. Z nowego modułu wystaje 6 pinów, oryginalny ma 4 piny, wtyczka z 4 przewodami.
    Wyjęcie sondy lambda nic nie zmienia.

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj Stylowe Jeansy Motocyklowe City Nomad

Polska marka, polska produkcja! Zero kompromisów. Najwyższa jakość i zaawansowane technologie. Wykonane z użyciem włókien 100% DuPont™ Kevlar®. Komplet certyfikowanych protektorów SAS-TEC® z regulacją położenia. Dopasowany krój i nowoczesny design. Poczuj styl, bezpieczeństwo i komfort!
    janschster
    Użytkownik

Odwiedziłem miejscowy serwis Rometa gdzie powiedzieli że Euro4 nie da się odblokować.
    Kupiłem kolejny moduł z 4 pinami i bez zmian, po dodaniu gazu zaczyna mrugać lampka awarii, obroty spadają i nie pojedzie więcej niż 20 km/h.
    Nie odpuściłem, po godzinie zabawy z elektryką odblokowałem go. Max prędkość 60 km/h.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale jak? i co z lampkami?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    janschster
    Użytkownik

Odblokowany ale nie do końca, pierwsze testy robiłem na rozgrzanym silniku, okazało się że na zimnym skuter inaczej się zachowuje.
    Na zimnym silniku przez 1-3 km nie przekracza 45 km/h. Kiedy już się rozgrzeje zaczynam czuć lekkie szarpnięcia, po chwili wchodzi na max obroty i tak już zostaje.

Bawiłem się kabelkami idącymi do modułu. Próbowałem wszystkich kombinacji, łączenie, wyciągania i zamian.
    Przewodów jest cztery, czarny, różowy i dwa kolorowe, po zamianie miejscami 2 kolorowych nie spadają obroty po osiągnięciu 45km/h i nie zapala się lampka awarii.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale przecież nie odbokujesz skutera przez zamienianie kabelków na oślep na module. wyprowadzenia modułów to żadna tajemnica, opisane milion razy w necie. Jedyna szansa że ten rózowy to słynny „różowy kabelek” ( u mnie akurat był niebiesko-biały) co idzie z czujnika prędkości (najcześciej w pokrywie napędu od spodu pod dzwonem sprzęgła) i jego odpięcie to jedna z blokad. Ale to tylko na prędkośc koła. Nic nie zmienia w kwestii obrotów ..itd.
    I to też masz opisane wiele razy

janschster
    Użytkownik

Czyli to co zrobiłem nie ma wpływu na to że mogę jeździć do 60 km/h

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

może mieć – możesz sobie zrobic probe z różowym kabelkiem na miejscu i odpiętym – jeżeli go „wytropisz” i faktycznie jest od czujnika prędkości..
    ale tego sie nie robi tak że przepinasz kable na oślep i patrzysz co bedzie. Skąd taki pomysł żeby zamieniać kable w module w celu zdjęcia blokady?

janschster
    Użytkownik

Skąd taki pomysł, stąd że domyślałem się że moduł ma wpływ na obroty. Bez modułu odpala ale nie wchodzi na obroty i świeci awaria. Kombinowałem na oślep. Byłem zdesperowany, te 45km działało mi na nerwy.
    Po odpięciu różowego kabelka wywala błąd i max 20km.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie