Toros wysokie spalanie?

Siemka. Mam pytanko. Mam skuter Toros Fresco. Do baku wchodzi 6l.

Zataankowałem skuter na full bak i przejechałem ok. 140km i mi się rezerwa już włączyła. Gaźnik mam dobrze wyregulowany. Jeżdzę 55-65kmh
Ile on może spalać i czy to normalne?

prawda jest taka że silnik w tym skuterze jest za mały co skutkuje tym że spalanie jest wysokie a mocy mało. kilka lat temu miałem kingwaya fonero czyli praktycznie to samo- jechał 60 , palił 4/100 , nie wiele da się z tym zrobić

Nie powinien tyle palić. 3l to max na serii.
Wyreguluj gaźnik, powinno pomóc :D

kingwaya już od dawna nie posiadam ;) pamiętam że palił 4/100 i był bardzo mułowaty. później przesiadłem się na baotiana(router bassa,f16) który był o wiele bardziej zrywny od niego i był ekonomiczny. dlatego mówię że skuterze typu zipp quantum nie powinno się montować silników 50 4T bo to mija się z celem

Jeszcze jedno: Teraz jest 10 stopni i on jest zrywmy. Jak będzie lato będzie słabszy? teraz jedzie 60 a w lecie?

a zimą było lepiej czy gorzej ? ja tam różnicy nie widziałem czy zima czy lato

Pod jesień kabelek odpiołem i mam wrażenie że lepiej się troszkę zbiera. Ale jak się jedzie pod wiater albo jest lekka górka to mi do 50kmh zwalnia a jak jest większa górka to do 40-45 To normalne w tym skuterze?

To normalne w każdym skuterze. Przecież to oczywiste, że pod górkę zwolni a z górki przyspieszy. Tak samo z wiatrem pojedzie szybciej a pod wiatr wolniej bo jest większy opór powietrza.

Wysokie spalanie wnioskujesz tylko po tym że Ci się zaświeci rezerwa ? Jeśli tak to muszę Ci powiedzieć że czujniki poziomu paliwa szczególnie w chińskich sprzętach są strasznie nie dokładne i nie ma co na to patrzeć. Najlepiej jeśli chcesz sprawdzić ile Ci sprzęt spala to zalać do pełna zrobić 100km i znów zalać do pełna a wyjdzie Ci wynik lub zrobić 50 i pomnożyć wynik x2. Jeśli będzie palił za dużo to regulacja gaźnika się kłania.

Jeszcze jedno pytanko:

Jak przyspieszam od 0-20 to skuter jest strasznie głośny, Ale przespiesz w 2,5 sec a potem jest cichszy do 45 a powyzej 50 znowu chodzi glosno to normalne?

Tak a to wszystko za sprawą bezstopniowej przekładni CVT która tak działa.

Fresco nie ma kontroli rezerwy a wskaźnik pokazuje co mu się w danej chwili podoba i trzeba brać na niego poprawkę

Najlepiej jest wiedzieć ile dany skuter spala i tankować według przebiegu lub poprostu zaglądać do baku.

Ehh... To jak ja mam sprawdzać stan paliwa? Patrze do baku to jest pusto ale gdy popatrze pod skuter to tak jakby są 2 połowy tego baku

Otwierasz korek i patrzysz ile jest jeszcze paliwa a jeśli to taki wielki problem to zajedź na stacje zalej do pełna zrób 100km i znów zatankuj i na dystrybutorze wyjdzie Ci wynik i będziesz wiedział co ile km tankować.

Regulacja zaworów :D

Coś ci się popierdoliło chyba.

hahahah jadę pod "wiater"