Toros Śmietnik. Prędkościomierz? - wesoły dialog.

Pojechałem na serwis bo wskazówka prędkościomierza przestała działać rozmowa przebiegła tak:

(ja)- Dzień dobry
(pracownik)- Dzień dobry, słucham
(ja)- Czy cokolwiek w prędkościomierzu podlega pod gwarancje ?
(pracownik)- Nie rozumiem... ?
(ja)- Wskazówka prędkościomierza nie działa
(pracownik)- Jaki to skuter ?
(ja)- toros
(pracownik)- ja p*****, co za śmietniki :D
(ja)- Śmiech...
[Podeszliśmy do skutera]
(pracownik)- teraz to już nie damy rady tego sprawdzić, ale wiesz pojedz do domu rozkręć bęben i zobacz co się stało pokręć linką może jest ukręcona wtedy nie ma gwarancji trzeba zamówić nową, a jeśli coś w prędkościomierzu będzie połamane to jak najbardziej wymienimy, wtedy zadzwoń i się umówimy.
(ja)- ok.

Teraz pytanie, czy to normalne że serwisant daje mi wolna rękę żebym grzebał w bębnie ? nie wziął pod uwagę że mogę coś zjebać i wtedy oni się wypną że było grzebane, nie udzielamy gwarancji jeśli coś uszkodzę jakimś trafem dziwnym. Drugie pytanie, trudno to złożyć jeśli się już to zdemontuje ? i jeszcze bym prosił kogoś kto już rozkręcał bęben jak by mógł podać jakie narzędzia będą potrzebne rozmiar itp

Są dwie opcje.
Pierwsza to ta co mówisz, popsujesz to się wyprą.
Druga, nie ma tam żadnych plomb więc nawet jak rozbierzesz, a nie popsujesz to gwarancję Ci uznają - a powiedział, żebyś sam zrobił bo mu się po prostu nie chciało szukać przyczyny i czeka aż mu powiesz co jest do wymiany.
Większość mechaników w tym kraju to *wymieniacze* a nie diagności.

Smutne, ale tak to jest jak się chęci przewyższają możliwości nie dość że skuterów pełno na terenie warsztatu to jeszcze na ulicy za płotem stoją to na pewno nie mają czasu się p******* z takim gównem, zresztą co ja wymagałem kupując TOROSA :d gwarancja nie obejmuje części eksploatacyjnych a jak byście przeczytali instrukcje to niezły ubaw z tego tekstu na dwie kartki wynika że każda część w nim jest częścią eksploatacyjną ^^

Dlatego ja zrezygnowałem z gwarancji, na tym gównie. Co do prędkościomierza, to normalna sprawa, że Ci padł. Wszystkim pada, to czemu tobie miało by nie paść? Jeszcze musisz wyregulować światło, oraz wymienić dyszę główną z 85 na 80, gdyż seryjna jest za duża, i możesz śmigać, do póki coś innego Ci nie walnie.

Co do prędkościomierza - odkręcasz oś przedniego koła - klucz 17, i 14, wyjmujesz oś, koło wyjeżdża. Wyjmujesz bęben z koła, i odginasz 2 blaszki w takim blaszanym pokrętle, tak aby były w pionie, a nie w poziomie. Wkładasz bęben w koło, potem w lagę, wszystko w oś, zakręcasz, i gitara.

a jest opcja że linka się mogła przetrzeć lub ukręcić ?

Albo się linka urwała albo odkręciła :D

nie, raczej nie. Akurat w tych torosach wszelkie linki są zajebiście mocne, odpukać bo już wykrakałem i pewnie jutro wszystkie mi się zerwą.

Jeszcze może być tak, że ci się odkręciła linka przy liczniku ( u mnie ).