Toros Fresco - zwiększenie osiągów

Witajcie,
chciałbym trochę podrasować swojego Fresco.
Obecnie jest to standardowy 139QMA 50cm3

Myślałem nad:
1. Większą dyszą (tylko przy 50cm3 niewiele to da, mam rację?)
2. Nowym wariatorem

Chciałbym uniknąć wymiany cylindra, co dwa lata badanie techniczne, a w razie wypadku jest problem.

Jakie są Wasze propozycje, co można zmienić? Chciałbym zrobić to jak najmniejszym kosztem.

Pozdrawiam.

Wyjmij kabelek od blokady obrotów z modułu i będzie leciał 80, na YT są poradniki, jak to zrobić, wymień sprzęgło na malossi multivar z żółtymi srpężynkami, dyszę 100 i stożek polini air box ;]

MrJakub654 napisał:

Wyjmij kabelek od blokady obrotów z modułu i będzie leciał 80, na YT są poradniki, jak to zrobić, wymień sprzęgło na malossi multivar z żółtymi srpężynkami, dyszę 100 i stożek polini air box ;]

Kabel od samego początku odłączyłem.
Nie, nie będzie leciał 80 - teraz jest to maksymalnie 65km/h.

Czy przypadkiem Malossi Multivar to wariator, a nie sprzęgło? Mimo wszystko, chciałem to zrobić niskim kosztem, a 250zł takim jak dla mnie nie jest jak na razie.

Dysza - ok.

Polini Air Box - też ok, jednak jest tego pełno i nie wiem, który będzie pasować.

Dzięki za rady.

Edit.
Coraz bardziej zastanawiam się nad stożkiem.
Zmierzyłem w gaźniku (w środku, tam gdzie wlatuje powietrze) i wyszło mi 34mm, a na zewnątrz (gdzie zakłada się przewód) 40mm.
Do wyboru są stożki 32mm, 37mm i 42mm. Czyli powinienem się zdecydować na ten 37mm? A może 42mm? Będzie pasować?

Temat zakończony,
zamówiłem Polini Air Box czarny 37mm 30*
Obejma na gaźniku ma 38mm, więc powinno być ok, a akurat najlepiej będzie pod trzydziestoma stopniami.
Kupiłem też trzy dysze, 80, 85 i 90.

Dziękuję MrJakub654 za pomoc.

Można zamknąć.

napisz co zyskałeś po wymianie tego wszystkiego? warto było wymienić?