Toros Fresco (Zipp Quantum) – Jak odblokować za darmo bez kupowania części!

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery, Motorowery i Motocykle Zipp Toros Fresco (Zipp Quantum) – Jak odblokować za darmo bez kupowania części!

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe karsad20 karsad20 4 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Witam. Chciałbym wam pokazać jak odblokować skuter Zipp Quantum. Nie trzeba kupować części ani zamieniać i nie tracimy gwarancji wystarczy odpiąć jeden kabelek (Czujnik obrotu dzwonu) Wypinamy kabelek i skuter osiąga prędkość 65kmh na prostej a z górki 75kmh

Oto zdjęcie gdzie znajduje się kabelek: http://imageshack.us/f/534/zippquantumblokada.png/

Uwaga! Jak mamy skuter na gwarancji i jedziemy na przegląd trzeba ten kabel wpiąć aby nie utracić gwarancji , a po przeglądzie możemy wypiąć go z powrotem i cieszyć się prędkością!

Uwaga! Kabel odpinamy gdy skuter mamy w pełni dotarty (1000-1500km)

Zdjęcie by: elektronik

Filmik nie jest mój.

Zdjęcie profilowe lisu7
    lisu7
    Użytkownik

obroty dzwona? pierwsze słyszę

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do Rometa bądź skonsultuj się z mechanikiem lub specjalistą, gdyż każdy Romet niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.:D

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

lisu7 napisał:

Powiem szczerze też mnie to ździwiło kolega mi to pokazał dziś się o tym dowiedziałem odpiąłem i skuter leci 60kmh na prostej z górki licznik mi wyszedł po za skale.

(czujnik obrotów dzwonu sprzęgła który przesyła informacje do modułu a ten z kolei blokuje silnik aby nie wkręcał się na wyższe obroty. )

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

lakmar45 napisał:

lisu7 napisał:

Powiem szczerze też mnie to ździwiło kolega mi to pokazał dziś się o tym dowiedziałem odpiąłem i skuter leci 60kmh na prostej z górki licznik mi wyszedł po za skale.
    (czujnik obrotów dzwonu sprzęgła który przesyła informacje do modułu a ten z kolei blokuje silnik aby nie wkręcał się na wyższe obroty. )

Dzięki za poinformowanie gdzie są blokady. Ta informacja odmieniła moje życie.

PS Fajnie, że już z 5 miesięcy temu zrobiłem o tym filmik o tu:
    http://www.youtube.com/watch?v=aiZh9CBHosE

Te torosy z automatyczną skrzynią biegów mają wszędzie te same blokady.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

izdebski12 napisał:

lakmar45 napisał:

lisu7 napisał:

Nie wszyscy patrzą na youtube jak odblokować skuter. Oczywiście link do twojego filmu dodam 🙂

PS: Na yt napisałeś że masz skasowany motor. Możesz coś więcej napisać o tym? Co się stało?

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe lisu7
    lisu7
    Użytkownik

a no.A w 2t tez to jest?

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do Rometa bądź skonsultuj się z mechanikiem lub specjalistą, gdyż każdy Romet niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.:D
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

lakmar45 napisał:

izdebski12 napisał:

lakmar45 napisał:

lisu7 napisał:

Nie wszyscy patrzą na youtube jak odblokować skuter. Oczywiście link do twojego filmu dodam 🙂
    PS: Na yt napisałeś że masz skasowany motor. Możesz coś więcej napisać o tym? Co się stało?

Ten filmik jest już od dawana na forum pod tym linkiem:
    http://www.skuterowo.com/forums/topic/wideo-blokada-w-toros-f16-eko-el-diablo

Co do skasowanego skutera to..

Jechałem odblokowanym skuterem i się rama złamała, nie no żartuje 😀
    Tak naprawde kobita mi zajechała drogę swoja furmanką a ja się wje*ałem w tył auta.
    Słowo które użyłem określenie jest małym słowem w porównaniu do tego czego dokonałem, gdyż siła uderzenia była tak wielka, że grubą rame mi zgieło w łączeniu z rurą kierownicy, lagi, plastików przednich w zasadzie nie ma tylko reflektor. WSZYSTKIE zaczepy plastików poszły. Wszystkie boczne plastiki pod wpływem zgięcia ramy zostały wygięte za skuter, regulator napięcia do wymiany bo pali żarówki, klakson do wymiany. Jedynie to tył skutera jest w nienaruszonym stanie. Bo nawet obudowę kosza kanapy wyrwało, oraz gumowy dywanik pod nogami. Chyba, bo nie wiem jest przednia felga zgięta, a i coś z gaźnikiem bo po odpaleniu natychmiast gaśnie.
    W czwartek leci skuter do serwisu i bardzo prawdopodobne (bo jeszcze nie wiem – serwis stwierdzi) nie będzie się opłacało naprawiać tego skutera lecz się go wyrejestruje i będę miał nowy.

A tak wgl wszystko masz opisane tu: http://www.skuterowo.com/forums/topic/powazny-wypadek-toros-f16

Zdjęcie profilowe lisu7
    lisu7
    Użytkownik

A w 2t też to jest?A jak tak to gdzie.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Nie wiem. Znam się tylko na torosach 🙂

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

W 2T to trzeba raczej zmienić moduł.

Ja bym zdejmował blokadę od razu, a nie po dotarciu, bo jeśli silnik długo pracował na niższych obrotach, a potem dostanie nagle wyższych (nie mówię, że każdy czy większosć ale przynajmniej niektóre) to żywotność silnika może się drastycznie zmniejszyć.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie