Toros F16 zatarcie silnika?? lub regulacja zaworów ??

Witam.. pisze juz ktorys temat z kolei na tym forum i zaden nie byl trafny wiec pytam jeszcze raz.. Skuter odpalam 10 min w tym mecze sie kopniakiem a o elektrycznym nie wspominajac choc po dluzszym kopaniu odpala ze startera ale musze gazowac..podczas jazdy predkosc JUZ nie przekracza 40 km/h i do tego silnik sie dławi/dusi i skuter zwalnia do 10 km/h i staje w miejscu...to sie dzieje za ciepłym jak i zimnym silniku tylko ze na ciepłym lepiej odpala ze startera...bardzo prosze o pomoc a jezeli zle sprecyzowałem moj problem to prosze pisac a dopowiem jeszcze cos ...

Nikt Ci dokładnie nie odpowie.Trzeba by było zrobić parę rzeczy aby niektóre wykluczyć to po pierwsze.Nie napisałeś od kiedy tak zaczeło się dziać ?.Czy stało się to nagle ?,czy też może któregoś poranka skuter przestał pailić i zaczeły się problemy ?.Napisz konkretnie w jaki sposób to się zaczeło.

Mi skuter jechał normalnie aż się zatrzymał, zgasł i w tym momencie się zatarł. Ciężko było kopniakiem go odpalić, rozrusznik nie miał siły ale nie jeździł, nie miał siły ruszyć. Chciałem dłużej polatać na jednym oleju, niestety nie wyszło.

ten problem wystapił w przeciagu 3 dni bo w pt wieczorem zaparkowałem w garazu i cały dzien było wszytko ok. w sobote wyjechałem do sklepu... nie jechałem jakos szybko bo sa progi zwalniajace , niedziela była taka sama jak sobota... a do tego sklepu mam 500 m .meczyłem sie z tym problemem 3 tyg bo przez 2 tyg skuter jak był ciepły rozwijał jeszcze predkosc 60km licznikowe i z odpaleniem nie było problemu a teraz jedzie ledwo 40 i maleje....z tego co przy nim robiłem samemu to wymieniłem swiece(15zł) przeczysciłem gaznik tz. przedmuchałem i przemylem benzyna... czysciłem filtr powietrza...

dodam jeszcze ze "mechanik" w mojej miejscowosci powiedział mi ze " o chłopie cylinder,tłok do wymiany" a jak powiedziałem mu ze co 1500tys zmieniałem olej to powiedział ze to jednak zawory... nie wazne co wazne ze chce odemnie kasy wyciagnac bo widzi ze ja młody jestem to sb moze pozwolic na cos takiego...

To że olej wymieniasz co 1500 km nie świadczy że silnik nie może się zatrzeć.Napisz jaki masz przebieg na tym silniku ?

4700 chyba xd . to sa słowa "mechanika" u ktorego byłem ;D

Nie rozumiem - nie wiesz ile masz kilometrów na liczniku ?,mechanik musi Ci powiedzieć ile przejechałeś ? :).Tak wirtualnie to wróżenie z fusuw,trudno cokolwiek zdiagnozować.Jak masz pod ręką mechanika to niech Ci sprawdzi co dokładnie się stało.Piszesz bardzo enigmatycznie,trudno coś doradzić.

dzieki .. nie ma to jak fachowa porada.. wypisałem wszystko to co chciałes a roznica w km. ktore wpisałem jest tak mała ze szkoda gadac bo wynosi 15 km i 7m...dziekuje ci bardzo...oraz widze ze "mechanik" w cudzysłowie nic ci nie mowi...+ wystarczy chciec aby cos doradzic...

wyreguluj zawory!!!

Ten jaka spruta :D

up nie rob spamu bo twoja wypowiedz nic nie wnosi do tematu...

Ref.

up nie rob spamu bo twoja wypowiedz nic nie wnosi do tematu...

Ref. wybaczcie za x2..

ref.

jakub876 napisał:

dzieki .. nie ma to jak fachowa porada.. wypisałem wszystko to co chciałes a roznica w km. ktore wpisałem jest tak mała ze szkoda gadac bo wynosi 15 km i 7m...dziekuje ci bardzo...oraz widze ze "mechanik" w cudzysłowie nic ci nie mowi...+ wystarczy chciec aby cos doradzic...

Naucz się poprawnie pisać po polsku to po pierwsze.Masz poważny problem z wyrażeniem tego co się stało z Twoim skuterem,to co wypisujesz nie trzyma się kupy ani dupy.Na domiar jesteś bezczelny i dlatego nikt nie chce Ci niczego doradzić.Tak na marginesie to myślę że nie dbasz o swój skuter,dla Ciebie pewnie najważniejsze są osiągi czego teraz jest efekt.

hahahha widze pan detektyw niczym Rutkowski... tak jestem bezczelny a to ze nikt nie chce mi doradzić to kwestia tego ze ludzie nie patrza na tematy z "Toros f16" i tak na marginesie to zaden "dziadek" nie bedzie mi mowił co mam robic..osiagi w chinczyku 50ccm sa dla mnie teraz najwazniejsze bo jade ledwo 40km/h wiec dla Cb tez byly by wazne...i moje problemy z wyrazaniem tego co sie stało to nie Twoja sprawa wiec prosze zajmij sie swoim "pomaganiem" a nie poradami psychologicznymi...

Więc radż sobie sam.Nie mam już wątpliwości że trzeba Cię rozpatrywać raczej w kategoriach medycznych :)

dzieki za informacje i chciałbym sie dowiedziec jaka to kategoria bo moze zblizona do twojej ?

Dziadek zostaw tego gimnazjalistę w spokoju, takiego nie przegadasz, a i przetłumaczyć sobie nie da, więc szkoda klawiatury.

szkoda klawiatury wiec co tu robisz ? -.- a to ze jestem gimnazialista powinno Cie najmniej obchodzic...