Toros f16, świeca tylne kolo

Witam czy ktoś może dokładnie napisać gdzie jest świeca? I mam pytanie odnośnie tylnego koła a mianowicie ciężko się kręci, czy tak ma być czy to wina łożyska a może hamulców?

świeca jest z przodu silnika, idzie do niej gruby kabel zakończony "fajką", na ogołkabelwidac a świecy nie- ale może skoro nie umiesz jej znaleźć to sie nie bierz za naprawy :)
tak, na pewno jest to czegoś wina w tym tylnym kole. Ale czego dokładnie to nie zgadniemy. Trzeba rozebrać i popatrzeć. Winne może być sprzęgło, łożyska, hamulce a nawet przekładnia

Ciężko obracające się koło... Może chodzi o naturalny opór przekładni. Już się spotkałem z takimi zgłoszeniami 'usterki'. Jak i klientem, który zareklamował, że nie może odpalić skutera na pych :-)

Mi też się wydaje ze to normalny opór stawiany przez łożysko...

Raczej przez sprzęgło, przekładnię, pasek i wariator

Pasek zmieniałem 3 tyg. temu, sprzęgło i wariator niby pseudo mechanik w serwisie narazie zrobił ale zaznaczył ze będzie do wymiany ale myślałem ze może to jego wymysł bo oni tam siedzą żeby hajs wyciągnąć przykład mojego szwagra który ma Kawasaki ninje i przed przeglądem powymienial od groma części a i tak mu powiedzieli ze, są do wymiany, dowodu mu nie podbił bo wyszedł na głupka i trzymał się swoich racji jak mu szwagier powiedział ze, zrobił to co on niby wskazał i skończyło się tak jak z samochodem - wogole nie wjezdzal na kanal tylko dał 100 więcej i ma spokój, dlatego uczę się samemu go robić tylko ze brakuje mi czasu a to żona nim jeździ i mi marudzi ze coś jest nie tak. A można narazie tak z tym jeździć, nie posypie się nic innego jak tego teraz nie wymienię?