Toros F16 przednie kolo

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Toros F16 przednie kolo

Tagi: 

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Gutek3 Gutek3 7 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe brio1211
    brio1211
    Użytkownik

Podczas jazdy uslyszalem dziwny dzwiek nie wiedzialem z kad dobiega. Na bocznej drodze zdjalem kask i ruszylem. Nachylilem glowe nad kierownica i dobiegl mnie dzwiek obcierania. Zatrzymalem skuter postawilem na nozce centralnej obrocilem przednie kolo i rzeczywiscie cos obciera. Ale to nie opona o blotnik to cos wewntarz felgi co to moze byc?? Jakies pomysly?

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

A koło ma opór przy obracaniu ręką? Spróbuj trochę poluźnić przedni hamulec. Popuść linkę tylko na tyle żeby opór zniknął i odgłos ocierania także.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe mxx_rs
    mxx_rs
    Użytkownik

A jest opór ?

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/48137] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/48137/icon3.png[/IMG][/URL]
    Pisz po Polsku – Masz w pokoju regał czy regała ? Tak samo skuter a nie skutera !
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

brio1211 napisał:

Podczas jazdy uslyszalem dziwny dzwiek nie wiedzialem z kad dobiega. Na bocznej drodze zdjalem kask i ruszylem. Nachylilem glowe nad kierownica i dobiegl mnie dzwiek obcierania. Zatrzymalem skuter postawilem na nozce centralnej obrocilem przednie kolo i rzeczywiscie cos obciera. Ale to nie opona o blotnik to cos wewntarz felgi co to moze byc?? Jakies pomysly?

Ale problem.. to jest żart, czy na poważnie?

Zdjęcie profilowe jarek676
    jarek676
    Użytkownik

dopóki ci kolo nie odpadnie to się tym nie przejmuj:)

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

jarek676 napisał:

dopóki ci kolo nie odpadnie to się tym nie przejmuj:)

Jak się coś zaczyna psuć to trzeba to robić jak najwcześniej bo zostawiając psującą się część i używając jej dalej można doprowadzić do jej całkowite zniszczenia a przy okazji ewentualnych części z którymi współpracuje dlatego jestem zdania że jak coś zaczyna się psuć to trzeba to odrazu naprawiać a nie czekać.
    Gdybyś zauważył że w 2T mieszalnik oleju nie działa to zostawiłbyś to aż zatarł by się silnik i dopiero wtedy naprawiał mieszalnik i przy okazji zatarty silnik ?

Do autora ; ile masz przebiegu ? Jeśli sprzęt jest nowy do daj dotrzeć się wszystkiemu a jeśli już ma trochę km nastukanych to zajrzyj do hamulca.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe Bonzo
    Bonzo
    Użytkownik

Źle docierałeś i zatarłeś koło – 😀 😉

PS. to jest urok bębna z przodu.

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Bonzo napisał:

Źle docierałeś i zatarłeś koło – 😀 😉
    PS. to jest urok bębna z przodu.

Ja też mam bęben z przodu i nie narzekam. Po dobrym wyregulowaniu działa podobnie do tarczowego i już kilka razy ( szczególnie z początku ) zablokowałem przednie koło przez co raz jechałem po asfalcie bokiem a innymi razy udało się opanować sprzęt. U mnie jakoś nic nie szumi itd.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe hmm
    hmm
    Użytkownik

mi tez tarło tak.wzialem opaski zwiazałem linki predkosciomierza i hamulca razem zeby nie tarly o opone i gotowe

Zdjęcie profilowe Bonzo
    Bonzo
    Użytkownik

Kapuchon napisał:<br /
    Ja też mam bęben z przodu i nie narzekam. Po dobrym wyregulowaniu działa podobnie do tarczowego i już kilka razy ( szczególnie z początku ) zablokowałem przednie koło przez co raz jechałem po asfalcie bokiem a innymi razy udało się opanować sprzęt. U mnie jakoś nic nie szumi itd.

Jak dobrze pamiętam pacjent f16 jest nowy – i dlatego zanim szczęki się „dotrą” trochę poszumi, potem przestanie. Znam to z autopsji na swym bębnie.

Jest jeszcze opcja jaka podał hmm

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie