Toros F16 nie ma iskry

Witam ponownie, mam problem ze swoim skuterem a mianowicie nie ma iskry, wiem ze jest wiele postów na ten temat ale chyba wszystko było już sprawdzone bądź wymienione. Ale od początku-zaczęło się od zerwania paska, wymieniłem wtedy pasek, wariator i sprzęgło, strasznie ciężko po tym odpalal ale za którymś razem odpalił i jeden dzień jeździłem. Wezwalem mechanika do domu który po całym dniu siedzenia tez go nie odpalił ale słaba iskra byla i stwierdził że do wymiany jest cylinder tłok i pierścienie oraz gaźnik bo dostał się piach i prawdopodobnie rozwalił wszystko(ok, może i racja bo obudowa filtra powietrza była peknieta, miałem zamówiona i nie zdążyłem odebrać i założyć-moja wina i tyle ze wiedząc o tym jeździłem), wziął go do warsztatu, zmienił gaźnik, cylinder, założył nowa obudowę filtra i nie było iskry, a więc zaczęliśmy zmieniac moduł, cewkę, bezpiecznik, regulator napięcia , akumulator, świece, iskrownik-wszystko nowe a iskry jak nie było tak nie ma. Dodam jeszcze ze przewody są całe w jednym miejscu dla pewności zostały zlutowane przez elektromechanika i dlatego piszę tutaj z nadzieja ze ktoś zna odpowiedz co jeszcze może być przyczyna. Pozdrawiam

odepnij czujnik stopki bocznej i połącz zielone przewody.

Czujnik stopki juz dawno jest odlaczony i zaslepiony ta kostka co chińczycy tam schowali, to praktycznie zrobiłem od razu po zakupie skutera...

oczywiście zrobiłeś mostek? załóż dodatkową masę rama silnik?

Ale skąd ta masę wyprowadzić?

Wogole to czy jakaś część mechaniczna typu rozrząd, cylinder ma wpływ na iskre ? Na moje nie powinna bo co ma jedno do drugiego ale jeden mechanik powiedział ze jak źle rozrząd jest ustawiony to iskry nie będzie...

nasi mechanicy to mistrzowie w wymyślaniu uzasadnień usterek

A jak nie ma świateł to wina Tuska:D

a jak nie jedzie to znaczy że w schowku siedzi Ogórek?:P