Toros F16 - kilka pytań.

Witam kupiłem używanego torosa f16 z przebiegiem 3500km,dwulatka po gwarancji i mam kilka pytan
1.czy ktoś z was zauważył ze skuter szybciej przyspiesza przy pełnym baku i bez problemu mam 65-70 na liczniku a jak mam paliwa trochę powyżej rezerwy to muli i ledwo wyciąga 55,pytam bo być może mam wadę ale nawet nie wiem co to może być.
2.3 dni temu przeszedł przegląd pogwarancyjny gdzie wymieniono pasek i oleje i teraz mniej więcej kiedy zmienić i jaki do przekładni bo do silnika to chyba 10W40 z tego co jest w książeczce.
3czy ktoś sam wymieniał sprzęgło? powiedziano mi ze będę musiał zmienić, co prawda widziałem jak to rozbieraja i na skomplikowane to nie wyglądało ale być może mogę coś pochrzanic bo mozebyc chaczyk wiec wole zapytac

Mój ma przekroczone 6 tys /4 lata/ , raz wymieniałam olej w przekładni. Ta sprawa z prędkością to już taki jego urok. Ktoś kiedyś pisał, że dostaje za dużo paliwa i się dusi. Według mnie te 65-70 zależy od tego czy jedziesz z górki....mój potrafi i ponad 80 :) Najfajniej pracuje między 60-a 65, więcej od niego nie wymagam. od początku hamulce w porządku sprzęgło też. Musiałam wymienić przednią oponę po roku bo popękała i oba łóżyska /przednie i tylne koło/ po 4 tysiącach, Będziesz miał radochę to fajny chiniol, praktycznie tylko olei i filtr powietrza do wymiany co jakiś czas. Ja pilnuję mocno tego , żeby filtr był co 1000, a olej pół syntetik do motocykli 10 W 40/ co 1500 nawet jak się że mnie śmieją, że nie trzeba. Musiałam też zrobić przegląd techniczny w tym roku do rejestracji.

Ok dzięki ☺

A czy robił ktoś w nim hamulce? Ile kosztuje?