Toros F16 czy Toros el Diablo?

Tak więc 2 maja lecę do reala po skuter.
W sklepie są 2 modele bzyków, które mnie zainteresowały.
Toros f16 oraz Toros el Diablo. Cena taka sama - 1599 zł, przy jednym i drugim. Mam pytanie, czym to się głównie różni od siebie? Który lepszy? Który mi bardziej posłuży? Który większy/mniejszy? Który się lepiej prowadzi? Który ma lepsze części? Do którego znajdę najwięcej i najszybciej części, gdyby... no nie wiem... krowa mi wyszła na drogę, i bym w nią walnął? Kolory skutery mają inne, na stronie producenta piszczy, że el diablo "To premierowy model, który zyskał uznanie tych, którzy cenią sobie wygodną i ekonomiczną jazdę. Doskonały napęd daje świetny wynik średniego spalania jedynie 2,9 l/100 km dzięki czemu jest fantastycznym wyborem dla oszczędnych." Jednak nic nie ma na temat spalania przy f16.

Przecież sa identyczne, nie licząc plastików.
http://www.toros.pl/2012_skutery_eldiablo.php
http://www.toros.pl/2012_skutery_f16.php

Bierz tego, który Ci się bardziej podoba.

Mi się oba podobają. A i jeszcze jest coś. Zamierzam wozić znajomych skuterkiem. Producent pisze: "Homologacja drogowa 2-osobowa". Jednak czy te skuterki posiadają te "podstawki" dla nóg pasażera? Oglądałem skuter, i nie zauważyłem.

Podnóżki są robione dla chińskiego dziecka chyba ;)
One nie nadają się do jazdy w 2 osoby, chyba, że na krótkie dystanse, albo nie macie więcej niż 170cm wzrostu :D
Ja 187cm i mój kolega z tyłu 185 wyglądamy jak idioci. Mnie nogi nie mieszczą się za owiewką, a on robi różne śmieszne rzeczy z nogami, żeby nie trzymać ich w powietrzu cały czas.

Jak miałem pasażera ~165cm to było nawet spoko.

Ja mam 169 cm, kolega coś około 173, więc raczej damy radę we dwóch pojechać. W innych skutach to normalnie wystawia się z dwóch stron metalowe podnóżki i gitara, a jak tutaj?

Też się dziś zastanawiałem. Po wielu radach, wybieram F16. El Diablo jest ładny, ale jakoś F16 ładniejszy. El Diablo ma brzydkie lusterka, to jest najbardziej różniące go z F16. Do tego nalepka z przodu, która wg mnie brzydko się prezentuje. I F16 wydaje się trochę większy ;P

To są identyczne skutery. Jedyna różnica to kolorystyka.
Wybierz ten, który bardziej Ci się podoba.

el diablo ma ładny ten pomarańczowy kolorek, ale szpeci go naklejka "EL DIABLO", ma "poważniejszą" kanapę. F16 ma ładniejsze lusterka, wydaje się być większym, więcej tematów jest o nim, niż o el diablo, co oznacza szybciej znajdę rozwiązanie problemów, tylko, że ta kanapa w f16 to wygląda jak dla 10 latka, kolor czerwony mi się nie podoba.
No doradźcie! xD

Zastanawiałem się też nad zakupem el Loco - Większe koła, tarcza z przodu, ładne zawieszenie, ładna maska - taka sportowa. Jednak budżet min a to nie pozwala. Mam 1800 zł, a el loco kosztuje 2199 zł.

Skuter f16/el diablo (1600 zł) + Kask (110 zł) + Jakąś obejmę (50 zł) + Paliwo full = Wychodzi ok 1750 zł.

W Realu był rabat (300zł w bonach), aktualnie jeszcze pozostały środowe rabaty 10%, czyli 160zł taniej. Szkoda, że nie można już skorzystać z obu promocji jednocześnie, wówczas koszt skuterka byłby 1140zł - a to byłaby już rewleka!

Dzwoniłem przed chwilą do Reala, powiedziała, że nie wie czy jeszcze będzie ta promocja z bonami...

Jak wyżej pisałem, to są identyczne skutery (poza plastikami), więc rady odnośnie napraw będą miały zastosowanie do obu modeli. El Diablo jest chyba młodszym modelem, dlatego jest o nim mniej tematów. Jeśli decydujący jest dla Ciebie kolor i umiejscowienie naklejek to my Tobie niestety nie pomożemy, bo to kwestia gustu.

izdebski12 napisał:

Skuter f16/el diablo (1600 zł) + Kask (110 zł) + Jakąś obejmę (50 zł) + Paliwo full = Wychodzi ok 1750 zł.

Kolego, przelicz jeszcze raz swoje fundusze, bo jak liczysz tak jak powyżej to możesz mieć problem przy zakupie.

1760+paliwo= ok. 1750 mamo!!!

Sorki za offtopa, ale nie wytrzymałem, proponuję czytać swoje posty przed naciśnięciem "dodaj"

Jeden i drugi nic nie wart!Jak widzę skuta który śmiga 45-50km/h to mam spazmy.Kup sobie skuter lepiej a nie wrzucaj kasy w błoto.

Raven napisał:

izdebski12 napisał:
Skuter f16/el diablo (1600 zł) + Kask (110 zł) + Jakąś obejmę (50 zł) + Paliwo full = Wychodzi ok 1750 zł.

Kolego, przelicz jeszcze raz swoje fundusze, bo jak liczysz tak jak powyżej to możesz mieć problem przy zakupie.
1760+paliwo= ok. 1750 mamo!!!
Sorki za offtopa, ale nie wytrzymałem, proponuję czytać swoje posty przed naciśnięciem "dodaj"

Kolega jeszcze zapomniał o kosztach rejestracji skutera i ubezpieczenia...

Robertonos napisał:

Jeden i drugi nic nie wart!Jak widzę skuta który śmiga 45-50km/h to mam spazmy.Kup sobie skuter lepiej a nie wrzucaj kasy w błoto.

W błoto, bo chiński ? ;-) Trzeba pamiętać, że dzisiejsze chińczyki, to nie to samo co pięć lat temu. Postęp idzie we wszystkim, w każdej elektronice, oponach, samochodach, itp. Poza tym nowy to nowy! - i tego nic nie zmieni! Podstawowo warunek spełnia. Prędkość 45km/h jest ograniczona elektronicznie, więc po co robić tu wielkie halo, skoro wystarczy zdjąć blokadę?

W poniedziałek 30 kwietnia będę go kupował w Realu - mam na ten dzień kupon rabatowy na 12% na całe zakupy! Jeżeli jest ktoś chętny i mieszka w okolicach Słupska, to zapraszam - może dołączyć się razem ze mną do zakupu z tym rabatem, także koszt skutera wyniesie ok. 1400zł

Za tą cenę, żadna używka nie będzie lepsza! A przy normalnej jeździe (bez katowania) posłuży zapewne dłużej niż "markowa" używka niewiadomego pochodzenia (użytkowania).

Raven napisał:

izdebski12 napisał:
Skuter f16/el diablo (1600 zł) + Kask (110 zł) + Jakąś obejmę (50 zł) + Paliwo full = Wychodzi ok 1750 zł.

Kolego, przelicz jeszcze raz swoje fundusze, bo jak liczysz tak jak powyżej to możesz mieć problem przy zakupie.
1760+paliwo= ok. 1750 mamo!!!
Sorki za offtopa, ale nie wytrzymałem, proponuję czytać swoje posty przed naciśnięciem "dodaj"

Kopnąłem się i zamiast napisać 1850 zł to napisałem 1750. Straszne.

izdebski12 napisał:
Kopnąłem się i zamiast napisać 1850 zł to napisałem 1750. Straszne.

30.04.2012. w SŁUPSKIM REALU SKUTERY DO KUPIENIA ZA 1400zł !!!

Człowieku gdzie ja z Wawy będę jechał do słupskiego reala

izdebski12 napisał:

Człowieku gdzie ja z Wawy będę jechał do słupskiego reala

Chłopie, a co mnie interesuje skąd Ty jesteś (?) Ty napisałeś za ile można go kupić, ja również! Jak ktoś mieszka blisko Słupska, to może z tej oferty rabatowej skorzystać, ale nie Ty!