Toros F16 bez mocy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Toros Toros F16 bez mocy

Ten temat zawiera 55 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe ip3gs16 ip3gs16 4 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 56 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #291188 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe jolszyczka
    jolszyczka
    Użytkownik

Witam,
    walczę z moim skuterkiem. Po zapaleniu ma wolne obroty. Na nóżkach wkręca się na obroty, ale jak chcę jechać to sobie pyrka i tyle. Świeca wykręcona jest mokra, czyli ewidentnie go zalewa. Jak odepchnę się, a jest z górki to popyrka, wkręci się na obroty i można jechać. Ruszenie ze skrzyżowania jest nie możliwe. Gaźnik wyczyszczony, wyregulowany, zawory ustawione, świeca wymieniona,filterek paliwa-nowy.Kompresji nie mam czym sprawdzić, ale kręcenie magnetem sprawia dość duży opór(wiem, że to nie metoda ale zawsze jakaś). Może coś z zapłonem-jak sprawdzić? Proszę o sugestie co ewentualnie zrobić, aby skuterek odzyskał to co stracił.
    pozdrawiam

#291189 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Gaźnik wyczyszczony, wyregulowany
    jak by był wyregulowany to by sie nie zalewał.[daj mu więcej powietrza]
    Może coś z zapłonem-jak sprawdzić?
    Nie to noc z zapłonem bo by nie odpalał i sie na stopkach nie wkręcał.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #291192 Odpowiedź
    jolszyczka
    Użytkownik

Sprawdziłem jedną rzecz, przy zdjętym wentylatorze i odkręconą śrubą mocującą masę nie wkręca się na obroty tylko pyrka i kopci (zalewana świeca). Wkręcałem śrubę wolnych obrotów i wykręcałem, ale bez zmian. Jak wrócę z pracy to skręcę wszystko razem i zobaczę czy wolne obroty wróciły i czy wkręca się na nóżkach. Ruszając magnetem powinien być mocny opór przy wkręconej świecy czy można ręką kręcić dość swobodnie?

#291196 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

To kwestia tego ile kto ma siły,ma stawiać opór ale w miarę swobodnie musi się dać kręcić ręką,jak wrócisz z pracy spróbuj czy objawy ustąpią po zdjęciu filtra powietrza i czy ssanie jest sprawne.

#291213 Odpowiedź
    jolszyczka
    Użytkownik

Cześć,
    ssanie jest sprawne.Grzeje się i wodzik wychodzi. Po zdjęciu dolotu filtra powietrza z gaźnika chodzi dużo głośniej lecz na nóżkach wkręca się na obroty idealnie. Jak tylko zdejmę go aby jechać znów zaczyna pyrkać i nie ma mocy. Ewidentnie przy obciążeniu traci moc.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #291216 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Draculazz
    Draculazz
    Użytkownik

Jak dla mnie to słaba kompresja jeżeli jest to silnik 4T zobacz ustawienia zaworów, jeżeli będzie za mały luz bądź za duży, daj odpowiedni czyli 0.05 / 0.1. A i jeszcze jedno czy kopci ( jeżeli to 4T )

#291223 Odpowiedź
    jolszyczka
    Użytkownik

4T. Luz na zaworach 0,05/0,05. Trochę kopci, zwłaszcza jak pyrka czyli wtedy kiedy nie chce się wkręcić na obroty. Jeżeli miałbym robić coś z cylindrem to co kupić (zestaw cylinder,tłok,pierścienie) czy tylko (np. pierścienie)?Ewentualnie czy coś jeszcze?

#291233 Odpowiedź
    Draculazz
    Użytkownik

Luz masz nieodpowiedni na zaworach, a to że kopci mogą to być pierścienie już zjechane albo uszczelniacze zaworów, to że nie ma mocy może być też spowodowane wypalonymi zaworami.Ja pierw bym wymienił zawory i uszczelniacze zawory dobre kosztuja 30zł (oba) a takie średnij klasy około 18-20zł ( oba) a uszczelniacze po złotówce jakoś, ale i odrazu i pierścienie koszt ich różnie średniej klasy jakies 15zł a dobrej jakos 25-30zł. Nie kupowałbym noweg tłoka ani cylindra chyba, że byłby mocno pościerany.
    Zapytam jeszcze jaki przebieg?

#291234 Odpowiedź
    Draculazz
    Użytkownik

A i jak mówisz, że świeca mokra ale jest ona w benzynie czy w oleju???

#291334 Odpowiedź
    jolszyczka
    Użytkownik

Przepraszam, ale walczę ze skuterem. Przebieg 13kkm. Świeca w benzynie.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 56 łącznie)
Odpowiedz do: Toros F16 bez mocy
Informacje o Tobie: