Toros el Loco opinie

Wszyscy pisza o torosie f16 a o el loco o wiele rzadziej. Czemu? Jest drozszy? Ktos ma z nim jakies doswiadczenia? Chcialabym go kupic ze wzgledu na tarcze z przodu i ladniejszy wyglad :) i wydaje mi sie ze zawieszenie ma wyzsze niz f16,to prawda?

Podbijam,nie uswiadomi mnie nikt? ;p

Ludzie nie piszą o nim bo trudno go dostać , jest droższy od F16 a też bardzo mały. Jego plusem jest tarcza z przodu . Zawieszenie może trochę wyższe ale czy lepsze? Wygląd to kwestia gustu. Ja osobiście widziałem go tylko z bliska i nie wiem czy jest taki szałowy. Za taką kasę można dostać Rometa 727.

hm,bo dalej mam dylemat,czy kupować el loco własnie ze względu na tarcze czy np basse czy f16 żeby nie tracić kasy z którą u mnie bardzo krucho ;p
pytanie do posiadaczy bębna z przodu - daje rade w awaryjnych sytuacjach? Czy droga hamowania to 20m? :P

Co do bębnów - Hamując większy nacisk stawia skuter na przednie koło. Efektem jest mała skuteczność przedniego bębna, a tylnego bardzo dobra. Chodź byś jak regulował to nie zablokujesz przedniego koła na prędkości powyżej 30km/h, natomiast bo dobrej regulacji tylne koło blokuje, aż miło. Jeżeli masz większy wachlarz budżetowy bierz torosa el loco. Większe koła w El loco będą też lepiej odczuwalne na dziurach - torosem f16, bassą nie da się jeździć na dziurach bo cię wyrzuca ze skutera - ma za małe koła. O wjechaniu na krawężnik torosem f16 można tylko pomarzyć.

Ja mam i nie narzekam , jak jakieś konkretne pytania to śmiało pisać , postaram się odpowiedzieć :)

Nie jestem w stanie dokladnie okreslic ile kasy bede miala. Jestem rozdarta zupelnie :( strasznie chce juz teraz zaraz jechac a najszybciej kupie skuter na wiosne... Dzieki za to info o kolach,nie wiedzialam o tym. Coz,po prostu kupie to na co mnie bedzie w danym momencie stac i bede miala pod reka chociaz zdecydowanie wolalabym el loco. Czekam jeszcze na jakies opinie ;) dodam ze ma to byc moj pierwszy skuter,szybkosc,zrywnosc nie gra roli. Wazne zeby sie nie rozpadl za szybko ;p mam jeszcze pytanie,takim routrerem/f16/el loco daje rade wjechac pod jakies wyzsze wzniesienie? Nie zgasnie mi silnik w polowie czy cos? ;p i czy daje rade w el loco jechac w 2osoby? Szkodzi to bardzo zawieszeniu,jakie sa konsekwencje?

jesli bedziesz przy kasie to bierz el loco al poza kołami i tarcza z przodu i wygladem od f16 sie nie rozni maja ten sam silnik sory za ort pisze z fona

xuncorrectx napisał:

Nie jestem w stanie dokladnie okreslic ile kasy bede miala. Jestem rozdarta zupelnie :( strasznie chce juz teraz zaraz jechac a najszybciej kupie skuter na wiosne... Dzieki za to info o kolach,nie wiedzialam o tym. Coz,po prostu kupie to na co mnie bedzie w danym momencie stac i bede miala pod reka chociaz zdecydowanie wolalabym el loco. Czekam jeszcze na jakies opinie ;) dodam ze ma to byc moj pierwszy skuter,szybkosc,zrywnosc nie gra roli. Wazne zeby sie nie rozpadl za szybko ;p mam jeszcze pytanie,takim routrerem/f16/el loco daje rade wjechac pod jakies wyzsze wzniesienie? Nie zgasnie mi silnik w polowie czy cos? ;p i czy daje rade w el loco jechac w 2osoby? Szkodzi to bardzo zawieszeniu,jakie sa konsekwencje?

Wszystko ma ten sam silnik, lecz zależy wszystko od różnych czynników oraz warunków drogowych. Pierwszą sprawą jest dobrze dotarcie silnika. Drugą jest to, czy np. nawierzchnia nie jest śliska. Mój były toros f16 dobrze dotarty pod dużą górkę jechał 40km/h. Bez blokad 80km/h (lecz nie którzy nie wierzą), a z blokadami jechał z w zależności od temperatury. Tym niższa temperatura tym skuter szybciej jechał i był zrywniejszy. Tym wyższa temperatura, tym mniej miał siły.

izdebski12 napisał:

xuncorrectx napisał:
Nie jestem w stanie dokladnie okreslic ile kasy bede miala. Jestem rozdarta zupelnie :( strasznie chce juz teraz zaraz jechac a najszybciej kupie skuter na wiosne... Dzieki za to info o kolach,nie wiedzialam o tym. Coz,po prostu kupie to na co mnie bedzie w danym momencie stac i bede miala pod reka chociaz zdecydowanie wolalabym el loco. Czekam jeszcze na jakies opinie ;) dodam ze ma to byc moj pierwszy skuter,szybkosc,zrywnosc nie gra roli. Wazne zeby sie nie rozpadl za szybko ;p mam jeszcze pytanie,takim routrerem/f16/el loco daje rade wjechac pod jakies wyzsze wzniesienie? Nie zgasnie mi silnik w polowie czy cos? ;p i czy daje rade w el loco jechac w 2osoby? Szkodzi to bardzo zawieszeniu,jakie sa konsekwencje?

Wszystko ma ten sam silnik, lecz zależy wszystko od różnych czynników oraz warunków drogowych. Pierwszą sprawą jest dobrze dotarcie silnika. Drugą jest to, czy np. nawierzchnia nie jest śliska. Mój były toros f16 dobrze dotarty pod dużą górkę jechał 40km/h. Bez blokad 80km/h (lecz nie którzy nie wierzą), a z blokadami jechał z w zależności od temperatury. Tym niższa temperatura tym skuter szybciej jechał i był zrywniejszy. Tym wyższa temperatura, tym mniej miał siły.

Dokładnie , nawet we dwójkę da radę wjechać pod górkę , może nie super szybko ale da radę. W el loco da się jeździć z kimś na pace o ile nie są to dwie tęgie osoby :) Amortyzacja rewelacyjna nie jest, ale nie wymagajmy wszystkiego w niskiej cenie.

Raczej we dwie osoby ani na F16 i ani na El Loco nie ujedziesz. Co do wielkości są takie same.W F16 koła są małe i ciężko jeździć po wybojach. Silnik jest ten sam. Izdebski ma rację , jego v-max to 80 km/h. Jak na taki mały skuter to prędkość wydaje się zabójcza.

mały skuter, lżejszy od skutera jestem to i prędkość wysoka. Jak by usiadł na ten skuter taki grubas pongo to założę się, że on 50 nie przekroczy.

Co za bzdury tu piszecie. El Loco takie same wymiary jak f16 ???~?~!!!!! Gówno prawda jest większy i spokojnie 2 osoby przewiezie.No i wygląda dużo lepiej niż F16-TKI

No pewnie że te same. Fresco to to nie jest. Małe tak jak F16

No to chyba nie widziałęś el loco :) Mam kolegę z F16 i jak mój el loco stał przy nim ..... O 0,5 raza większy

el locko, i f16, sa robione na tej samej ramie, więc są tych samych rozmiarów.

Ale el loco ma większą kanapę i da radę druga osobę wozić , w f16 raczej to wątpliwe. Jak nie macie pojęcia to nie piszcie że jest takie samo. Loco mają większą kanapę niż w f16, a jak masz wątpliwości to zmierz ile masz u siebie na długość kanapę a ja Ci napiszę ile jest u mnie :)