Toros El Diablo - Ruszanie.

Przykładowo: Dojeżdżam do świateł, zmiana na zielone, energicznie daje gazu manetką i tu się pojawia problem nagle ruszam, po jednej sekundzie nagłe tracenie mocy tak jak bym gazował i nic się nie działo a po dwoch sekundach znowu łapie i jedzie normalnie, o co chodzi ?

Skuter jest nowy, jestem pierwszym właścicielem, 510 km licznik, na 300 km był na przeglądzie gwarancyjnym.

Gdzieś na forum pisali, ze w gaźniku jest za duża dysz montowana seryjnie i go zalewa z początku trzeba na mniejsza zmienić. Chociaż ja nie zmieniałem i dobrze mi ruszał wyregulowałem tylko gaźnik.
Może jeszcze się nie dotarł dobrze, pyzatym mógł byś włożyć lżejsze rolki do waria.

Po raz 14894187451784 będę pisał to samo. A więc:
Firma TOROS fabrycznie w pojazdach Toros F16/EL DIABLO/EKO montuję dyszę 85 w gaźniku, która jest przewidzianą do cylindra 72, i sportowego filtra powietrza. Dysza ta jest za duża jak na serie. Należy odkręcić gaźnik, odkręcić dyszę główną (85), i wkręcić dyszę 80 M4 4mm (koszt 2 zł). Śrubkę od mieszanki paliwo-powietrznej należy wkręcić, i wykręcić o 1,25 - 1,50 obrotu.

Poradnik z którego dobrałem dyszę 80, a nie np. 82
http://skuterypolnoc.ubf.pl/forum/viewthread.php?forum_id=10&thread_id=2737

Zresztą dużo osób na tym forum też pisali, że dysza 85 jest za duża, i muszę wstawić mniejszą. Wstawiłem 80, i już nie zaleje mi go nigdy.

Dzięki, już wszystko wiem.

Jeszcze jedno, Obecnie skuter ma 540 km przebiegu na 1200 km około chce zdjąc blokady czy ta zmieniona dysza będzie wpływała na osiągi i będę musiał zamienić ją na seryjną czy to nie ma znaczenia ? Pozdrawiam

nie wpłynie na osiągi. Może ciut będzie gorzej reagował na manetkę na starcie, ale nawet tego nie zauważysz.