Tolerancja km

Cześć. Właśnie się zastanawiam: Mam na szafie nabite 800 coś km przebiegu. Przy tysiącu należy dokonać przeglądu...

A jeśli to nie będzie 1000 a np 1200 to ktoś się pogniewa? Wiecie jaka jest -+ tolerancja na przeglądy gwarancyjne?

Z tego co pamiętam to jest to 300km, ale nie dam łba.
Leszek a nie powinieneś mieć pierwszego przeglądu po 300km?
Czy to już jest Twój drugi?

To drugi:)

Chyba jutro zadzwonie do kumpla z motor - landu i zapytam:)

Ja mam pierwszy przegląd w poniedziałek i też bede miał z 1200km na wskazaniu, ale nikt mi nie będzie robił z tego powodu problemu.
Na porządku dziennym nie wpisywanie do książki "stanu takiego jaki powinien być", bo tego potrzebujesz w razie reklamacji.

A opisałbyś na grupie Dinkaczy swoje wrażenia po tym przebiegu? Jestem bardzo ciekaw.

Cały czas o tym myśle;p ale póki co mam taki zapierdziel na uczelni, że nawet nie mam natchnienia żeby coś popełnić.
Ale obiecuje, że do końca maja napewno coś napisze:)
Dziś gdy stałem na światłachw Rybcu, podjechał do mnie koleś w Dostawczaku, otwiera szybe i pyta się jak mi to chodzi, bo chce też kupić.
Pogadałem z nim chwile, potem musieliśmy już kończyć bo zieleń się zapalił, ale powiedziałem mu żeby wbił na skuterowo;D zobaczymy czy wbije.

Hihihih,super, spoko, dzięki.

Loook; http://www.skuterowo.com/spolecznosc/profil/?mbpost=1417

ja robiłem po 850. Niby miał być po 1000, ale akurat 800 miałem po zimie, to mi sprawdzili wszystko i przygotowali do sezonu :)

wojtas_1987 wrote:

ja robiłem po 850. Niby miał być po 1000, ale akurat 800 miałem po zimie, to mi sprawdzili wszystko i przygotowali do sezonu :)

A no widzisz, jest tolerancja:D

Tolerancja to 300km- specjalnie pytałem dziś na przeglądze:)

Hihih, a ja się spytałem to usłyszałem: "jakbyś miał gdzieś jakiś problem to daj znać i nie będzie już problemu" :lol:

Najczęściej to wygląda tak jak napisałeś, Leszku, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże;p

W książce gwarancyjnej Inca Street jest zapis o tolerancji wynoszącej max 100km.

Ostatnio też o tym myślałem, teraz na blacie mam 770. Zaplanowałem sobie że dobije do 1 000 w najbliższy weekend, aby w poniedziałek wstawić maszynę na przegląd.
Trasy na sobotę i niedzielę już ułożone :)

Toleracja, zależy głównie od mechanika, albo osoby wypisującej książke servisową ;p
Najczęsciej, teoretycznie przyjmuje się, że jest to 300km.

qazwsxedc wrote:

Toleracja, zależy głównie od mechanika, albo osoby wypisującej książke servisową ;p
Najczęsciej, teoretycznie przyjmuje się, że jest to 300km.

Masz rację że zależy od mechanika :) Dziś jechałem na przegląd z nabitymi 340km - a mechanik napisał w książce serwisowej równe 300 tłumacząc że jak co to nie będę miał problemów :)

To mi wpisali 358 km czyli tyle ile miałem faktycznie.

Wodzu ile płacisz za przegląd?

Sprawdzałem dokładnie w książce i pisze że tolerancja kilometrów odnośnie przeglądów wynosi 100km, tzn masz przegląd przykładowo na 2tys to nie przekraczaj 2100km