To do ludzi którzy przeklinają chinskie skutery

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Nieaktywny

Wielu z Was twierdzi że Chinskie skutery to wielkie gówno. Ale się z wami nie zgodzę piszcie sobie co chcecie NIE ZGADZAM SIĘ Z WAMI. Wiele osób pisze opinie na temat chinskich skuterów a niektórzy nawet nie jeździli chinskim skuterem. Fakt plastkiki mają słabe. Skuter jest do poruszania się z Punku A do punku B. A jak rodzice kupią skuter 14-15 latkowi któremy w głowie prędkości , Palenie gumy , katowanie , stunt to co się dziwić że skuter się rozwala i psuje. Ale najlepiej powiedzieć że chinskie. A przyznać się potem trudno. Ja osobiście nie mam nic do chińskich skuterów. Posiadam od marca Zipp Quantum Z Przebiegiem 9.200km i do tej pory jest bezawaryjny! Wymieniałem regularnie oleje i raz świeca siadła ale to wszystko. Istnieje takie przysłowie: „Jak się dba to się ma” Wiele osób narzeka że chinczyki mają małą moc. Dlaczego? Ponieważ gdy kupi się dziecku skuter to dziecko nie myśli o dotarciu tylko daję mu w pizdę , pali gume , stunt ITP (Nie mówię o wszystkich) Takie jest moje zdanie. Dziękuje

Jeżeli posiadasz chinski skuter to opisz jego historię jak się sprawuję !

Anonim
    Nieaktywny
    REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Kisiu1981
    Użytkownik

Wiele osób mówi: „Kupiłem Rometa. To nie chińczyk.” Heh.

Ja sam mam chińczyka i gdybym po tych 13000 km miał decydować czy kupiłbym go jeszcze raz to bez wahania odpowiedziałbym: „TAK!”

Anonim
    Nieaktywny

Kisiu1981 napisał:

Wiele osób mówi: „Kupiłem Rometa. To nie chińczyk.” Heh.
    Ja sam mam chińczyka i gdybym po tych 13000 km miał decydować czy kupiłbym go jeszcze raz to bez wahania odpowiedziałbym: „TAK!”

I tu się z tobą zgadzam w 100% Niestety Quantuma muszę sprzedać ponieważ kupiłem ostatnio zipp salmo i nie potrzebuję 2 motorków ;d

Lukario
    Użytkownik

chińczyki czasem potrafią się nieźle spier… ale przynajmniej części są tanie 🙂

Anonim
    Nieaktywny

Lukario napisał:

Bardzo dużo zależy na jaki egzemplarz trafisz i jak o niego dbasz. Ja przejechałem moim Quantumem 9.200km BEZAWARYJNIE ale go sprzedaję.

Lukario
    Użytkownik

mój skuter przeszedł naprawdę dużo, wiele skuterów by już poległo przy nim , nie chcę mi się wymieniać szczegółów bo zaraz inni poczuliby się oburzeni 🙂 więc zostawię to dla siebie i powiem tylko tyle że chińskie skutery nie są złe i można je polecić

Anonim
    Nieaktywny

lakmar45 napisał:

Lukario napisał:

Bardzo dużo zależy na jaki egzemplarz trafisz i jak o niego dbasz. Ja przejechałem moim Quantumem 9.200km BEZAWARYJNIE ale go sprzedaję.

Tu właśnie leży problem ze sprzętami z Chin – „zależy na jaki egzemplarz trafisz” plus to, że większość olewa przeglądy i sama serwisuje często nie mając pojęcia o tym co trzeba zrobić. Poza tym niektóre firmy już mocno poszły w jakość i nie można im wiele zarzucić w porównaniu do np. bardziej szanowanych produkcji z Tajwanu.

Anonim
    Nieaktywny

lucek71 napisał:

lakmar45 napisał:

Lukario napisał:

Tu właśnie leży problem ze sprzętami z Chin – „zależy na jaki egzemplarz trafisz” plus to, że większość olewa przeglądy i sama serwisuje często nie mając pojęcia o tym co trzeba zrobić. Poza tym niektóre firmy już mocno poszły w jakość i nie można im wiele zarzucić w porównaniu do np. bardziej szanowanych produkcji z Tajwanu.

Ja mam tylko przegląd Zerowy. Więcej przeglądów nie robiłem. W dupie mam gwarancjie bo jak przyjdzie co do czego to i tak trzeba płacić. Sam sobie potrafię wymienić oleje. Przynajmniej wiem co leje.

Anonim
    Nieaktywny

Rozumiem, że w tanich sprzętach nie kalkuluje się dokładać do interesu, jednak przeglądy to nie tylko wymiany oleju, a również sprawy mechaniczne, które nie każdy potrafi zrobić. Druga sprawa, sprzedajesz teraz sprzęt i ciekaw jestem za ile go puścisz, bo ja takiego sprzętu z chin serwisowanego przez nastolatka(?) nie kupiłbym nigdy w życiu.

DooOminO
    Użytkownik

Ja osobiscie drugi raz bym nowego nie kupil wolał bym zakupic jakis zatarty i go sobie wyremontować

Anonim
    Nieaktywny
    Wesol2231
    Użytkownik

Miałem chińczyka ale wyszedł z wadą fabryczną co 2 tygodnie serwis potem złomowanie i wzrot kasy 🙂 Ale na niego nie narzekałem. 😛 Tanie nie zawsze znaczy gorsze!

barteklodz
    Użytkownik

lakmar45 napisał:

Lukario napisał:

do mnie też przyjeżdżał chińczyk, od nowości prawie 11tys bez awarii, jak się sypnął cylinder to zaraz napęd, później łożysko główki ramy, po skrzywieniu się tłoczka w zacisku poszedł dalej ;P.

Anonim
    Nieaktywny

maxell napisał:

http://www.skuterowo.com/chinski-skuter-na-pewno-taki-zly/

Jak poczytam to dam odpowiedz ;d

edit: No i ten koleś co to pisał ma racje.

Anonim
    Nieaktywny

JEBAC CHINOLE!

DooOminO
    Użytkownik

Jebnac to Ty sie mozesz tylko w łep.

Anonim
    Nieaktywny

lakmar45 napisał:

JEBAC CHINOLE!

Całkowicie nie rozumiem twojej wypowiedzi. Raz się cieszysz i szpanujesz jaki ty masz super chinol fresco, potem piszesz, że sprzedajesz, teraz ten post. Chcesz być dostrzegany, i to rozumiem, ale w taki sposób jakim ty to robisz tylko tracisz swoją reputacje.

Anonim
    Nieaktywny

izdebski12 napisał:

lakmar45 napisał:
    JEBAC CHINOLE!

Całkowicie nie rozumiem twojej wypowiedzi. Raz się cieszysz i szpanujesz jaki ty masz super chinol fresco, potem piszesz, że sprzedajesz, teraz ten post. Chcesz być dostrzegany, i to rozumiem, ale w taki sposób jakim ty to robisz tylko tracisz swoją reputacje.

Wkurzyłem się bo coś mi w silniku klekotało okozało się że to wina chinoli normalna usterka. ale juz usunolem ja

Anonim
    Nieaktywny

DooOminO napisał:

A idź ty w chuj. Nikt Cie o zdanie nie pytał. I nikt Cie nie obrazal

DooOminO
    Użytkownik

lakmar45 napisał:

DooOminO napisał:

Glupote sie tepi.

ps to jest forum dyskusyjne wiec mam prawo do komentowania.

Anonim
    Nieaktywny

DooOminO napisał:

lakmar45 napisał:

DooOminO napisał:

Glupote sie tepi.
    ps to jest forum dyskusyjne wiec mam prawo do komentowania.

Kolega lakmar45 ma racje. Owszem masz prawo do komentowania , ale nie masz prawa do obrażania. Pozdrawiam

TheMiqlaq
    Użytkownik

Boże, znowu tarcia :D. Zakończcie to w imię świętego spokoju!

Ujeżdżałem dotychczas Keewaya Hurricane. Pożyczył mi go wujek (miał wtedy ok 5 tyś przebiegu). Teraz ma 8700 i sypło się coś w przekładni i coś strasznie świszczy, ale dalej jeździ! Dodam że odkąd pożyczyłem go od wujka non-stop katowanie na pełnej manetce. No cóż, może wytrwałby krócej, gdyby nie blokada do 55. Teraz zdjąłem blokade z wario i śmiga 65, ale ten dźwięk zabija przechodniów, więc nim raczej nie jeżdżę ;).

Ogólnie w mojej wsi panują takie poglądy:
    Keeway – najlepszy wśród chińczyków za rozsądną cenę
    Romet – psuje się, ale jeździ
    Zipp – psuje się jeszcze bardziej, ale jeździ
    Yamaha – Yamaha

Kolega ma Zippa Pro 50. Muszę przyznać że go specjalnie nie oszczędza. Po 2 tyś zawory do regulacji, coś z rozrządem się dzieje, silnik wypada z ramy, wydech odleciał od silnika na środku ulicy. Wszystko zależy na jaki egzemplarz się trafi. Mu się średnio te losowanie udało ;).

Teraz jeżdżę Yamahą TZR i muszę powiedzieć, żę między Chinolem a Japońcem różnica jest naprawdę spora. Oba skręcane przez kitajców, ale jednak widać czym się jeździ. Yamaszka ma odejście wciskające dupę w siedzenie. Takiego zjawiska nie obserwuje sie raczej w chinolach :). Siła hamowania, jest naprawdę spora. Z 70 idzie wyhamować na 15 m (czerwone swiatło przed pasami to zweryfikowało :)). W końcu z przodu i z tyłu siedzą całkiem niemałe tarcze. Jeśli miałbym wymienić na coś TZR to tylko na jakiegoś Włocha, albo innego Japońca :). W maszynie cenię przede wszystkim osiągi, przyjemność z jazdy, adrenalinę, której jednak przy takich pojemnościach troszkę brakuje.

Sobie teraz tak rozmyślam, czy nie opłacałoby mi się wymienić Simsona S51 za jakiegoś chińskiego 4T. Nowe doświadczenie (na 4t zaliczyłem krótką rundkę po wsi), małe spalanie, wygoda. Na dojazdy do szkoły ideolo!

Lukario
    Użytkownik

ja na chinolu 4T przejechałem całkiem sporo i co prawda nie rozsypał się jeszcze , ale przyspieszenie(0-50 , ok 10sek) i v max nieco ponad 70 mnie nie satysfakcjonował więc przesiadłem się,co prawda na chińczyka ale 2T i tutaj muszę powiedzieć że nie spodziewałem się aż takiej różnicy w porównaniu do 4T , spalanie wcale nie jest takie straszne, przyspieszenie za to bardzo dobre co najmniej 2 razy szybsze niż 4T i v max też znacznie lepszy(teraz wkurzają mnie jedynie zawalidrogi w puszkach 😀 ), części do tuningu jest bardzo dużo bo to kopia minarelli horizontal.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button