Tłumik sie nagrzewa

Siemka
Mam mały problem z tłumikiem. Po przejechaniu niewielkiej odległosci np 3-4km tłumik staje sie odrazu cały gorący/mocno cieply. Nie wiem dokladnie czy to problem ale w poprzednim skuterze az takiego ciepla nie było. Pierwsze co mi przyszło na mysl to to że ma blokade i poprostu duza ilosc spalin czy cos i sie nagrzewa, ale ekspertem to nie jestem dlatego pytam. Co myslicie?

To jest normalne ze tłumik się nagrzewa.

To jest normalne. Nie ma co się przejmować. U mnie tak się tłumik grzeje, że po zgaszeniu skuter 30 minut później dalej strzela (Takie ciche szczelanie)

No własnie u mnie też strzela długo. Dlatego pytam bo dziwne dla mnie było że ledwo co rusze jest juz gorący.. Ok dzieki za odpowiedzi ;)

a przy okazji. Chiałem wymienic tłumik (moze niekoniecznie na sportowy)i nwm jaki kupic. najlepiej żeby nie był jakis za 2-3 stowy ale cos z lepszym dzwiekiem

Jaki skuter? 2t czy 4t? 10 cali czy 12 cali? 1 amor czy 2 amory?

To czy tłumik się nagrzewa zależne jest w pewnym stopniu od jakości jego wykonania... Są takie co są lekko ciepłe a są takie co od razu robią się gorące. Nie wpływa to na żywotność silnika więc spokojnie :)

skuter chinczyk 4t kola 12 2 amory

nie potrzebnie się martwisz tym wydechem , mój kumpel potrafił odpalić papierosa od tłumika jak palił kapcia na zlocie. nagrzał mu się prawie do czerwoności xD