Tłumik - Inca Sprint 50

Witam. Jest pewien problem. A od razu - po 15 minutach jazdy skuter zaczął głośniej chodzić, tak jakby bez tłumika, tylko trochę ciszej. Wydaje mi się albo jakaś uszczelka chyba odpadła, ale nie jestem pewien. Wiecie może coś?

P.S. Skuter jest na razie odblokowany, ściągnąłem tuleje :wink:

Sprawdzałeś co się stało czy od razu pytasz? Może sprawdź czy czasem kolanko się nie odkręciło.

Ostatnio odkręcilem cały tlumik celem przemalowania i usuniecia rdzy- nie ma przy lączeniu z silnikiem uszczelki- jest tuleja wychodzaca z tlumika, wchodzaca do silnika z miekkiego materialu. W mojej ince sruby byly tak zakleszczone, ze nie bylo opcji samoczynnego odkrecenia. Na marginesie- nowy tlumik do Inca SPrint- 100zl:)

Albo Ci się guma od filtra przy gaźniku poluzowała, kolega tak miał i basowo chodził :D

Wymieniłem tą "uszczelkę" przy tłumiku (sprzedawca powiedział że się często przepalają O_0) ale nic. Dalej chodzi jak wcześniej. Vezyr a gdzie jest guma od filtra, bo mi właśnie tak chodzi. :(

Wyjmij siedzenie, Twoim oczom ukaże się gaźnik :D No i do gaźnika jest filtr przymocowany, takie duże czarne (no chyba wiesz o co chodzi) i może to ci się poluzowało.

Nie, to jednak nie to. :cry: Dźwięk jest taki jak odgłos "malucha" :| I raczej mi się wydaje że jest jakaś szpara pomiędzy tłumikiem a wylotem z silnika.

Odpal skuta i zatkaj wydech nogą, potem napisz jego reakcję, to coś się wymyśli.

Już idę sprawdzić 8)

Zatkałem i nic, dalej chodzi normalnie, ale jak przystawię rękę to idzie jakieś powietrze z niego

Zaraz, czyli nie zgasł?To coś z wydechem, może krzywo założony.Tam powinny takie szpilki z głowicy wystawać, i może źle osadzono wydech.Sprawdź koniecznie.

Jest idealnie założony. Jeszce wczoraj sprawdzałem kilka razy zakładałem no i inaczej się nie da, na pewno jest jakiś odstęp pomiędzy tłumikiem a silnikiem. Jeszcze spróbuje wykręcić cały tłumik i tam czymś zatkać zaraz przy silniku, ale nie wiem.

Nie wiem dalej, co jest przyczyną :| . I moje pytanie: Jeśli już miałbym kupić nowy tłumik, to czy opłacało by się ten? : http://moto.allegro.pl/item1195793105_typowo_sportowy_tlumik_do_skuterow_chinskich_4t.html bo jak kupować nowe części, to tylko już jakieś lepsze :D I z katalizatorem kupić, czy bez?

A można wiedzieć skąd jesteś?Jak z okolic Wawy od strony południa to może bym podskoczył :D

Niee, niestety nie. Ja ze Śląska :lol:

To kicha :D Aczkolwiek na razie wdechu nie kupuj a już tym bardziej takiego.Masz może opcję pożyczenia od kogoś wydechu?A co do tego pyrkania, może masz coś takiego jak oczyszczacz spalin i gdzieś jest nieszczelny i to przez to?A masz na wydechu zawirowywacz?

Zawirowywacza nie ma. Zwyczajny chiński tłumik. :( Wydaje mi się że jakaś siatka albo coś w tłumiku się przepaliło, stało się to na 2 dzień od zdjęcia tulei z wario :/ Od kumpla tłumik pożyczę jeszcze, sprawdzi się ;]

Hej, normalne to jak po dłuższej jeździe w tłumiku coś "cyka" ? :|

Tak, bo jest gorący i stygnie :D Wziąłeś komin od kogoś?

Nie, to mój :mrgreen: Ale słyszałem jeszcze o "pustym przelocie", tzn. wyciąga sie jakąś rurkę z tłumika i lepszy dźwięk jest. Może to by mi pomogło?