Tłumik => czyścić czy wypalać?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Tłumik => czyścić czy wypalać?

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe tajne515 tajne515 8 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #67789 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Powiedzcie mi czy zapchany po używaniu kiepskiego oleju tłumik lepiej wypalić w ogniu czy wsypac kreta i zalać wodą?

#67791 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

kret + H20 na początek, możesz zrobić to kilka razy. Jak nie da efektu to do ognia z dziadem 😉

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #67796 Odpowiedź
    Kisiu1981
    Użytkownik

Kumpel z serwisu mi mówił, żekret nic nie pomoże, bo to nie olej roślinny tylko węglowodory. Proponował mi żebym pojechał gdzieś na działkę do teściowej i tam wypalił go w ognisku. Musi b yć z dala od cywilizacji, bo smród podobno będzie nieziemski.

#67797 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

kret to wodorotlenek sodu, NaOH, dość silnie żrąca substancja. Z nagarem faktycznie może sobie nie poradzić. wypalanie w ognisku podobno jest skuteczne, tylko byś może będziesz miał tłumik do malowania. Smród będzie, bo będzie się wypalał olej i inne syfy będące wewnątrz. Ale cóż, lepsze to niż kupowanie nowego tłumika. Ewentualnie, jeśli posiadasz spawarkę, możesz tłumik przeciąć i wyczyścić go mechanicznie np szczotką drucianą i potem zespawać.

Router WS 50 2013
    #67800 Odpowiedź
    Kisiu1981
    Użytkownik

Ostatnio nawet pilnika szukałem i te go nie było więc co tu mówić o spawarce… Zobaczę, pewnie go wypalę. Zdejmę, pokombinuję i zobaczymy co da się zrobić.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #67810 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

Ja wymieniam tłumik na prawie nowy,po weekendzie ma przyjść,zobaczymy 🙂

#67812 Odpowiedź
    Kisiu1981
    Użytkownik

Na sportowy? W nich tylko się wełnę wymienia więc problem znika. A ile dałeś i jaka marka?

#67819 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

marka Kymco, tłumik standardowy, oryginalny.

Router WS 50 2013
    #67820 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Cinek7
    Cinek7
    Użytkownik

to przy okazji ja się wtrącę odbiegając od tematu ma ktoś wydech technigasa? lub jakiś sportowy tanio? 🙂 ja kiedyś wydech tłumik w benzynie ekstrakcyjnej przemyłem i poleżał z godzinę wszystkie syfy wypłynęły i jeździł jak szatan 😀

#67827 Odpowiedź
    Kisiu1981
    Użytkownik

To nie lepiej wyczyścić? Za nowy to pewnie z 200 zł…

A co do Tecnigasa to nie miałem. Na razie jest seria…

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
Odpowiedz do: Tłumik => czyścić czy wypalać?
Informacje o Tobie: