! Forum Tuning Tłumik

Tagi: 

Ten temat zawiera 34 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 4 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 35 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Johnsh
    Johnsh
    Użytkownik

Witam mam w chińskim skuterze tłumik laser x pro ,jest on strasznie głośny pomimio ,że ma już waty wyciszającę.Przeczytałem kiedyś gdzieś,że ta wata jest syfna.Czy wymiana na lepszą watę coś da i jaki będzie tego koszt?

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

waty masz w linku koszt niewielki jak jest wypalona to jest glośny

http://shop.mieloch.pl/lista,cSKUTERY,sWYDECHY.bhtml

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a jak jest zaolejona?
    Zapyziłem sobie świece lejąc mieszanke 1:33 a powinna być 1:40-1:45.Wydech brudny od oleju na wylocie i brudne wejście za wygięciem na element tłumiący.
    A jest mocno głośny. Zastanawiam sie czy z waty gnój sie nie zrobił

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Wombat jak jest zaolejona to też traci swoje wartości tłumiące i też trzeba wymienić bo czy ją sie da osuszyć to ci nie powiem bo nie próbowałem.ps; jak już dotarłeś to czemu tyle tego oleju walisz ja na airsala leje 1;50 i w d mam to co producent napisał.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Bo nie wiedziałem ile lać więc spytałem u źródła (niestety polskiego) i mi ze stage napisali że poprawna wartość to 1:33.
    Nie dziwiłem się..tylko przyjąłem do wiadomości i używałem.

Zdjęcie profilowe Snake
    Snake
    Użytkownik

Kiedyś już to tutaj sam wkleiłeś, ale pewnie już o tym zapomniałeś. 😛
    http://www.scigacz.pl/Oleje,do,dwusuwow,jak,to,dziala,i,jak,dbac,o,smarowanie,silnika,17646.html

I wklepię też coś tutaj zupełnie jakby od czapy:
    http://science.howstuffworks.com/transport/engines-equipment/two-stroke.htm

„Dzieci trzeba pouczać publicznie, a żony – prywatnie.” – przysłowie chińskie. 😉
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wiem że wklejałem. tylko to jest wydumka. A wydumki sie obsługuje tak jak to zaleca producent a nie jak głoszą prawdy ogólne.
    Zresztą jest miszmasz bo producent tak do końca to nie wiem ile zaleca. Scooterkingz zaleciło lać 1:40 mówiąc że 1:50 to jednak za mało a z kolei castrol którego leje sam zaleca 1:50…niemówiąc o olejach typu AMSOil gdzie na niektórych producent specyfiku zaleca 1:100
    Bądź tu mądry i pisz wiersze…
    teraz zrobiłem pierwsze 11km na 1:40 i silnika nie zatarłem a temperatura cylindra wynosiła 93-97 stopni przy jeździe 75km/h

Zdjęcie profilowe Spider
    Spider
    Użytkownik

Misiu Kudłaty, ale przecież to jest silnik 2T i takiego się kołderką nigdy nie nakrywa, a olej w mieszance ma być i basta. Nawet in plus.
    >
    Pojutrze biorę kilkudniowy urlop i zajmę się wnikliwą psychoanalizą stanu obecnej świadomości większości tutaj zalegających, w tym również swoją własną. 😉
    >>
    I popatrz, Ty masz jednego zaszepa w 2T, a ja już mam CZTERY chińskie spaliniaki w chinolskim wykonie 2T (paliwo zasysam z niejakiej Bliskiej, olej półsyntetyczny z Łorlena, a bełtam to sobie już samodzielnie 25:1, tj. 4%).
    >>>
    Po dotarciu tych swoich kolejnych chińskich knypków (wypalone przynajmniej 5 litrów ww. mieszanki), następuje wizyta w pobliskim serwisie Husqvarny celem optymalnej regulacji gaziora przy użyciu tachometru indukcyjnego (regulacja za całe PIĘĆ ZETA i całe PIĘĆ MINUT wyrwane z mojego spazmatycznego życiorysu). Już nawet szukałem wolnej gałęzi wśród pobliskich drzew, aby odpocząć sobie na wieki wieków, ale trzeba jeszcze innych ludków tutaj trochę pomęczyć. ;P
    >>>>
    Yhm, a już po regulacji gaziora zubażam mieszankę na całe 30:1, bo teraz już mogę, a czas zużycia gotowej mieszanki dla 2T to w porywach maksymalnie 4 tygodnie (cały miech i raczej nie dłużej).

Eee. 😛
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

In plus to ja właśnie miałem i słabo wyszło…a w zasadzie dobrze wyszło… wszystkimi otworami, świeca umarła..itd

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

temat nie dawał mi spokoju a tłumik darł japę potwornie.
    Zanabyłem wate minerlaną za 30zł od firmy Motoforce, uzbroiłem sie w dwa klucze 10, ręczniki papierowe i rękawiczki lateksowe (to jednak prawie wata szklana) i zabrałem sie za wydech.
    Zdejmowanie i rozbebeszenie poszło łatwo – 3 śrubki i wyjęcie denka uszczelnionego oringiem od strony wlotu spalin – drobnostka.
    Potem w tą samą strone zdejmuje sie całą osłone
    Ze środka wyprułem coś co na pewno nie było watą.. albo JUŻ nie było watą. Wyglądało jak utwardzona nagarem pilśnia. Twarde i kruche.
    Nawet mało „mokrego” oleju tam było – tylko taki herbatnik z sadzy. Widać że fabrycznie to jest kilka warstw o różnej konsystencji- zapewne tłumiące różne częstotliwości. Przynajmniej w zamyśle.
    .

.
    Podocinałem połówki nowej na wymiar, złożyłem, lekko ubiłem, dopchałem jeszcze trochę. Założyłem i …. yezooo jaki cichy i przyjazny. Masakra. Będe to robił co wieczór 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 35 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie